راهنمای تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی کمی مشکل است، زیرا این دو کشور از استانداردهای اندازه‌گیری متفاوتی استفاده می‌کنند. با این حال، در این مقاله از سایت خرید کفش زنانه کادنزا قصد داریم یک راهنمای کلی در اختیارتان قرار دهیم تا به شما در تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی کمک کند. به خاطر داشته باشید که ممکن است این روش 100٪ دقیق نباشد، زیرا ممکن است اندازه کفش در برندها و سبک‌های مختلف یکسان نباشد.

دلیل اصلی تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

دلیل اصلی تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی در فرآیند خرید مورد توجه قرار می‌گیرد. شما در هنگام خرید در ایالات متحده آمریکا یا مناطقی که از سیستم سایزبندی آمریکایی استفاده می‌کنند، نیاز به ارتباط با فروشنده و تفاهم بر سر اندازه دارید. کسانی که سایز پا خود را در سیستم ایرانی می‌دانند با تبدیل آن به استاندارد آمریکایی می‌توانند در این مناطق به راحتی کفش مناسب خود را پیدا کنند.

هر کشور و منطقه استانداردهای اندازه‌گیری منحصربه‌فرد خود را برای سایز پا دارد، بنابراین، تبدیل سایز پا بین این سیستم‌ها به فرد اطمینان می‌دهد که می‌تواند به راحتی سایز کفش مناسب خود را هنگام خرید حضوری یا آنلاین از فروشگاه‌هایی پیدا نماید که از استاندارد اندازه‌گیری متفاوتی استفاده می‌کنند. این روش از خرید کفش‌های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ جلوگیری کرده و منجر به تجربه استفاده از کفش راحت‌تر و مناسب‌تر می‌شود. همچنین فرآیند مقایسه اندازه‌ها در مارک‌ها و سبک‌های مختلف را ساده‌تر کرده و یافتن سایز مناسب را آسان‌تر می‌کند.

استاندارد سایز پا ایرانی چیست؟

در ایران برای تعیین سایز پا و کفش از استاندارد اروپایی استفاده می‌کنیم. این نوع استاندارد اندازه‌گیری یک سیستم سایزبندی رایج است که در بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین ایران برای کفش استفاده می‌شود و در سطح بین المللی نیز شناخته شده است. این سیستم بر اساس اندازه گیری طول پا بر حسب سانتی متر است.

راهنمای تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

در استاندارد سایز پا ایرانی یا همان اروپایی، هر سایز کفش با محدوده خاصی از طول پا بر حسب سانتی متر مطابقت دارد. اندازه‌ها معمولاً با اعداد کامل یا نصف اعلام می‌شوند و اغلب در اندازه‌های مردانه و زنانه موجود هستند. لازم است به این نکته توجه کنید که سایز پا ایرانی برای مردانه و زنانه یکی است و محدودیتی ندارد، یعنی برای کفش‌های مردانه و زنانه عدد یکسانی استفاده می‌شود. فقط برای تفاوت در عرض یا آخرین شکل پا تنظیماتی دارد.

نمونه‌ای از سایز پا ایرانی برای مردان و زنان

در این مرحله مثالی از سایز کفش ایرانی برای مردان و زنان مطرح می‌کنم که باعث می‌شود بدانید در تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی با چه اعدادی مواجه هستید:

سایز پا مردان:

سایز 40 مربوط به طول پا در حدود 25.0 - 25.5 سانتی متر است.

سایز 41 مربوط به طول پا در حدود 25.6 - 26.0 سانتی متر است.

سایز پا زنان:

سایز 35 مربوط به طول پا در حدود 22.0 - 22.5 سانتی متر است.

سایز 36 مربوط به طول پا در حدود 22.6 - 23.0 سانتی متر است.

فراموش نکنید با اینکه سیستم سایز پا ایرانی یک رویکرد استاندارد برای سایز بندی ارائه می‌دهد، اما این اندازه‌ها می‌تواند بین برندها و سبک‌های مختلف کفش متفاوت باشد. علاوه بر این، ممکن است کشورهای مختلف تغییرات جزئی در محدوده سایزبندی برای هر سایز کفش ایجاد کنند.

استاندارد سایز پا آمریکایی چیست؟

استاندارد سایز کفش آمریکایی یک سیستم اندازه گیری مورد استفاده برای کفش در ایالات متحده و کشورهای اطراف آن بوده و در سطح بین‌المللی شناخته شده و قابل قبول است. این استاندارد اندازه‌گیری بر اساس ترکیبی از طول پا بر حسب اینچ یا سانتی متر و در برخی موارد، عرض پا است.

در استاندارد سایز پا آمریکایی، از ترازهای سایزبندی متفاوت برای مردان، زنان و کودکان استفاده می‌شود. اندازه‌ها معمولاً با اعداد کامل یا نیمه مشخص می‌شوند و حروف نشان دهنده تغییرات عرض پا هستند. این سیستم تنظیمات طول و عرض مناسبی دارد که برای اطمینان از تناسب راحت برای طیف گسترده‌ای از اشکال پا به کار می‌رود.

استاندارد سایز پا آمریکایی

نمونه‌ای از سایز پا ایرانی برای مردان و زنان

برای استفاده صحیح از روش‌های تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی باید بدانید در سیستم سایزبندی آمریکایی اعداد به چه شکل عنوان می‌شوند. به همین منظور مثالی آورده‌ایم تا با این سیستم بیشتر آشنا شوید:

سایز پا مردانه:

اندازه 6 مربوط به طول پا در حدود 9 5/16 اینچ (23.7 سانتی متر) است.

سایز 7 مربوط به طول پا در حدود 9 9/16 اینچ (24.4 سانتی متر) است.

سایز پا زنانه:

سایز 5 مربوط به طول پا در حدود 8 5/8 اینچ (21.9 سانتی متر) است.

اندازه 6 مربوط به طول پا در حدود 8 7/8 اینچ (22.5 سانتی متر) است.

سایز پا کودکان:

سایز کفش‌های کودکان معمولاً با اعداد کامل یا نصف برچسب‌گذاری می‌شوند و اغلب شامل محدوده سنی هستند.

آسان‌ترین روش تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

برای تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی می‌توانید از نمودارهای تبدیل تقریبی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این روش تبدیل به دلیل تفاوت بین مارک‌ها و سبک‌های مختلف کفش، همیشه دقیق نیست. در ادامه یک دستورالعمل کلی و جدول راهنما برای تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی آورده شده است:

  1. سایز پا ایرانی خود را تعیین کنید: این عدد اغلب زیر کفش برچسب زده می‌شود؛ اما اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، می‌توانید با امتحان کردن کفش و بررسی جدول اندازه موجود در گوگل، آن را تعیین نمایید.
  2. از نمودار تبدیل استفاده کنید: می‌توانید برای یافتن اندازه تقریبی سایز آمریکایی خود از جدول تبدیل سایز استفاده کنید که با اندازه پا شما مطابقت دارد. در ادامه جدول تقریبی برای سایز پا مردانه و زنانه آورده شده است:

تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

جدول تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی برای مردان:

سایز پا ایرانی

سایز پا آمریکایی

39

6

40

7

41

8

42

9

43

10

44

11

45

12

 

جدول تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی برای زنان:

سایز پا ایرانی

سایز پا آمریکایی

35

4.5

36

5.5

37

6.5

38

7.5

39

8.5

40

9.5

41

10.5

 

عرض را در نظر بگیرید: در سیستم سایز پا آمریکایی، عرض نیز با استفاده از حروف (N، R، W) مشخص می‌شود. اگر نیاز به عرض خاصی دارید، مطمئن شوید که اندازه گیری عرض ارائه شده توسط برند را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین و سریع‌ترین روش های از بین بردن بوی کفش

نتیجه‌گیری

اگر قصد داشته باشید به صورت آنلاین و یا حضوری کفش بخرید یا کفشی با برند آمریکایی خریداری کنید، باید روش تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی را بدانید تا بتوانید کفش مناسب پای خود را دریافت نمایید. در غیر اینصورت ممکن است کفشتان کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از پای شما شود و در هنگام پوشیدن آن احساس راحتی نکنید. در این مقاله جدولی برای تبدیل سایز پا مردانه و زنانه معرفی شد تا به شما کمک کند سایز آمریکایی خود را بشناسید.

حال که سایز پای خود را می‌دانید وقت آن است که سری به محصولات کادنزا بزنید و با جدیدترین کفش‌های روز دنیا آشنا شوید.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟