معرفی بهترین رنگ های مکمل در لباس

اصول ترکیب رنگ‌های مختلف اصولا توسط چرخه رنگ تعیین می‌شود. یکی از این اصول تشخیص رنگ‌های مکمل است. اگر چرخه رنگ‌ را در نظر بگیرید، رنگ‌های مقابل هم در این چرخه مکمل یکدیگر محسوب می‌شوند. این رنگ‌ها با هم تضاد بالایی دارند و همین نکته ترکیبشان را منحصر به فرد می‌کند. در کنار این ما ترکیب مکمل دوگانه را نیز داریم. در این حالت یک رنگ را با دو رنگ مجاور رنگ مقابل آن ست می‌کنیم. این کار هم از تضاد بالا کم می‌کند و هم زیبایی خاصی را به ترکیب می‌دهد. در این مقاله‌ی سایت خرید کفش زنانه و کیف ۲۵ مورد از بهترین رنگ های مکمل در لباس را معرفی می‌کنیم که استایل شما را منحصر به فرد و جذاب می‌کند.

۱. قرمز و سبز

یکی از ساده‌ترین و پایه‌ای‌ترین رنگ های مکمل در لباس همین ترکیب است. یک مجموعه رنگی کلاسیک و چشمگیر که به شدت حال و هوای جشن دارد و کمی هم یادآور کریسمس و سرما است.

قرمز و سبز از رنگ‌های مکمل در لباس

۲. قرمز و سبز زیتونی

اگر دوست ندارید خیلی جلب توجه کنید، هنوز هم می‌توانید به سراغ ترکیب قرمز و سبز بروید. کافیست یکی از رنگ‌ها را در تناژ تیره‌تر یا خنثی‌تری انتخاب کنید. مثلا می‌توانید سبز زیتونی را با سبز ساده جایگزین کرده و یک استایل شیک بسازید.

قرمز و سبز زیتونی از رنگ‌های مکمل در لباس

۳. آبی تیره و نارنجی

این ترکیب نیز یک ترکیب پر تناقض است. همین هم سبب می‌شود ظاهری پرانرژي و خاص داشته باشید که قطعا توجهات را به خود جلب می‌کند. می‌توانید از آبی نفتی در این ترکیب استفاده کنید که کل استایل را بسیار شیک می‌کند.

آبی تیره و نارنجی از رنگ‌های مکمل در لباس

۴. آبی و نارنجی روشن

می‌توانید به جای آبی نفتی از یک آبی آسمانی روشن و به جای نارنجی سیر، یک سایه روشن‌تر را انتخاب کنید. این رنگ های مکمل در لباس، تابستانی‌تر هستند و نسبت به مورد قبل برای استایل فصل‌های گرم گزینه‌ی بهتری محسوب می‌شوند.

آبی و نارنجی روشن از رنگ‌های مکمل در لباس

۵. آبی، صورتی و زرد

در چنین ترکیبی، گرمای رنگ صورتی به خوبی با سردی رنگ آبی و زرد متعادل می‌شود. در نهایت یک ترکیب با هارمونی بالا و در عین حال منحصر به فرد به جا می‌ماند که توجهات را به خود جلب می‌کند و در عین حال دخترانه و زیبا است.

آبی، صورتی و زرد از رنگ‌های مکمل در لباس

۶. سبز نعنایی و صورتی مرجانی

اگر عاشق پالت رنگی پاستلی هستید این رنگ را نباید از دست بدهید. این ترکیب از بهترین رنگ های مکمل در لباس است که بسیار هم ترندی است و برای افرادی که دوست ندارند از رنگ‌های تند و تیز استفاده کنند انتخابی عالی است.

سبز نعنایی و صورتی مرجانی از رنگ‌های مکمل در لباس

۷. زرد و بنفش

ترکیب زرد و بنفش هم از معروف‌‌ترین رنگ‌های مکمل است که احتمال آن را زیادی دیده باشید. استایل بنفش تیره و زرد جیغ، ترکیبی کاملا زمستانی است که تضاد شدیدی را ایجاد می‌کند و جذاب و منحصر به فرد دیده می‌شود.

زرد و بنفش از رنگ‌های مکمل در لباس

۸. یاسی و زرد

باز هم اگر دوست ندارید خیلی استایل تیره و متضادی داشته باشید، می‌توانید به سراغ سایه‌های روشن‌تر رنگ‌های مختلف بروید. مثلا این جا کافیست به جای بنفش تیره یک سایه روشن‌تر مانند یاسی را انتخاب کرده و آن را با رنگ زرد ترکیب کنید. به علاوه می‌توانید چند سایه مختلف را با هم ترکیب کنید.

یاسی و زرد از رنگ‌های مکمل در لباس

۹. زرد و بنفش با یک رنگ خنثی

برای متعادل کردن بیشتر ترکیب رنگی زرد و بنفش، کافیست کل لباس‌های خود را از این دو رنگ انتخاب نکنید. مثلا می‌توانید شلوار جین بپوشید یا از شلواری با رنگ تیره و خنثی استفاده کنید که روشن بودن زرد و بنفش را تا حد زیادی ملایم‌تر می‌کند.

زرد و بنفش با یک رنگ خنثی از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۰. سبز و بنفش

این دو رنگ نیز در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار دارند. گرمی رنگ سبز (مخصوصا سبز دارای تناژ زرد) سردی بنفش را خنثی می‌کند و از ترکیب‌هایی است که ممکن است زیاد دیده باشید. بادمجانی سیر و سبز تیره از ترکیبات شجاعانه‌ای است که البته باید بلد باشید آن را استایل کنید.

سبز و بنفش از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۱. یاسی و سبز

با جایگزین کردن بنفش تیره با رنگ‌های روشن‌تر مانند یاسی، استایل متعادل‌تری خواهید داشت. این ترکیب با سبز خالص و اصطلاحا چمنی نیز بسیار عالی می‌شود و از ترندهای فشن محبوب و متفاوت است.

یاسی و سبز از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۲. نارنجی و فیروزه‌ای

فیروزه‌ای یکی از رنگ‌های جادویی و جذاب است که می‌تواند هر استایلی را از این رو به آن رو کند. ترکیب این رنگ با نارنجی، استایلی روشن و زنده را به وجود می‌آورد که از خیره‌کننده‌ترین رنگ های مکمل در لباس است و برای روزهای تابستانی عالی عمل می‌کند.

نارنجی و فیروزه‌ای از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۳. قرمز عنابی و سبز تیره

اکثر ترکیب رنگ‌ های مکمل در لباس که تا به این جا معرفی کردیم رنگ‌هایی روشن و زنده بودند. اگر دوست دارید به سراغ رنگ‌ها و ترکیب‌های تیره‌تری بروید که برای فصول سرد نیز زیبا هستند، ترکیب قرمز قهوه‌ای یا عنابی یا همان مارون را با سبز تیره یا سبز زیتونی امتحان کنید.

قرمز عنابی و سبز تیره از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۴. هلویی و آبی/سرمه‌ای

هلویی یکی از جذاب‌ترین رنگ‌های دخترانه است که رنگ بسیار ملیح و همه پسندی نیز دارد. این رنگ زیبا را می‌توانید به راحتی با لباس‌های سرمه‌ای یا آبی تیره ست کنید و ترکیب چشم نوازی را به دست آورید که برای تمامی فصول نیز مناسب است و چه در موقعیت‌های روزمره و چه موقعیت‌های رسمی می‌توانید از آن بهره ببرید.

هلویی و آبی/سرمه‌ای از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۵. صورتی، نارنجی و آبی

این ترکیب نیز از رنگ های مکمل در لباس بسیار شجاعانه است که جذابیت زیادی ایجاد می‌کند. اگر فکر می‌کنید این ترکیب زیادی رنگی است، کافیست از شلوار جین به جای بخش آبی استفاده کنید که به نوعی خنثی محسوب می‌شود. لطافت صورتی با گرمای نارنجی ترکیب جذابی است که خنثی بودن رنگ آبی آن را متعادل می‌کند.

صورتی، نارنجی و آبی از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۶. بنفش، سبزآبی و نارنجی

این ترکیب گزینه‌ی شیکی محسوب می‌شود. عمق رنگ بنفش سرد بودن سبزآبی را متعدل می‌کند و گرمای نارنجی کل ترکیب را گیراتر می‌کند و در نهایت یک ترکیب جذاب بصری را می‌سازد.

بنفش، سبزآبی و نارنجی از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۷. ترکیب بنفش، سبز و صورتی

یکی از بهترین استایل‌های پاستلی که می‌توانید داشته باشید همین ترکیب است. بنفش سرد و صورتی دو رنگ مکمل دوگانه برای سبز هستند که تضاد ملایمی را ایجاد می‌کنند. این استایل یک ترکیب رنگ بهاری و بسیار زیبا است.

ترکیب بنفش، سبز و صورتی از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۸. سبز، قرمز و بنفش

این ترکیب بسیار خاص است و حسی از لوکس بودن را القا می‌کند. کافیست هر سه رنگ را از سایه‌‌های نسبتا تیره و سیر انتخاب کنید. مثلا می‌توانید لباس‌های خود را از قرمز و بنفش انتخاب کرده و اکسسوری سبز را با آن‌ها بپوشید. دقت کنید که اشتباه استایل کردن این ترکیب می‌تواند فاجعه‌بار باشد، پس در انتخاب رنگ‌ها و لباس‌ها دقت کنید.

سبز، قرمز و بنفش از رنگ‌های مکمل در لباس

۱۹. آبی تیره، سبز و قرمز

این ترکیب هم دقیقا از قواعد مورد قبلی پیروی می‌کند. بهتر است از رنگ‌های قرمز روشن دوری کنید و بیشتر پالت رنگی قرمز عنابی یا زرشکی را انتخاب کنید. این رنگ به علاوه سرمه‌ای و سبز تیره یا سبز با تناژ آبی می‌تواند معجزه کند و استایلی فوق‌العاده شیک را به وجود آورد.

آبی تیره، سبز و قرمز از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۰. آبی، قرمز و نارنجی

ترکیب‌های حاوی قرمز و نارنجی گرم از بهترین انتخاب‌ها برای فصل پاییز هستند که با حال و هوای این فصل و ریزش برگ‌های پاییزی به راحتی هماهنگ می‌شوند. شما هم می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید و برای متعادل کردن رنگ‌ها، از یک آبی نفتی یا سرمه‌ای به عنوان بخشی از استایل خود استفاده کنید.

آبی، قرمز و نارنجی از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۱. سبز، صورتی و بنفش

از ترکیب سبز و بنفش در بخش قبلی گرفتیم. حالا اگر می‌خواهید این رنگ های مکمل در لباس را کمی ارتقا دهید می‌توانید رنگ صورتی را هم به ترکیب اضافه کنید تا یک استایل بهاری و البته منحصر به فرد داشته باشید.

سبز، صورتی و بنفش از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۲. قرمز، صورتی و سبز

این استایل از متفاوت‌ترین رنگ های مکمل در لباس است که باید برای ترکیب کردن آن دقت زیادی به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های خنثی نیز در این ترکیب استفاده کنید تا شدت آن را کمی بگیرید و در نهایت یک استایل جالب و شاد داشته باشید.

قرمز، صورتی و سبز از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۳. زرد، بنفش و آبی

یکی دیگر از موارد دوگانه رنگ های مکمل در لباس، این ترکیب است. در این ترکیب نیز نیازی نیست که از هر سه رنگ به طور مساوی استفاده کنید. کافیست یکی از رنگ‌ها را به عنوان اکسسوری کنار بگذارید و از دو رنگ دیگر به عنوان ترکیب‌های اصلی استفاده کنید و از استایل خود لذت ببرید.

زرد، بنفش و آبی از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۴. آبی، قرمز و زرد

یکی از زنده‌ترین و شادترین ترکیب‌‌های معرفی شده در این مقاله همین مورد است. می‌توانید از ترکیب لباس‌‌های زرد و آبی استفاده کنید و قرمز را رنگ اکسسوری‌های خود در نظر بگیرید یا حالت‌های دیگر را انتخاب کنید. حتی می‌توانید لباس تک‌رنگ بپوشید و از اکسسوری دو رنگ استفاده کنید.

 آبی، قرمز و زرد از رنگ‌های مکمل در لباس

۲۵. سبزآبی، زرد و یاسی

در نهایت این رنگ کاملا مکمل محسوب نمی‌شود، اما یکی از انتخاب‌های خوب است که ترکیب رنگ بسیار زیبا و بهاری ایجاد می‌کند. می‌توانید طیف‌های مختلفی از رنگ بنفش را انتخاب کنید اما یاسی ترکیب زیبا و ملیح‌تری ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: ست کفش اسپرت زنانه

سبزآبی، زرد و یاسی از رنگ‌های مکمل در لباس

جمع بندی

در این مقاله تعدادی از بهترین رنگ های مکمل در لباس را معرفی کردیم. رنگ‌های مکمل به دلیل متضاد بودن خود ترکیب بسیار جالب و منحصر به فردی را به وجود می‌آورند. با آشنایی با چرخه رنگ و مطالعه موارد بالا، می‌توانید با توجه به سلیقه و استایل خود و لباس‌هایی که در کمد لباس خود دارید بهترین استایل ممکن را برای خود بسازید و از آن لذت ببرید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان رنگ‌های مکمل را تشخیص داد؟

برای تشخیص رنگ‌های مکمل باید به چرخه رنگ مراجعه کرده و رنگ‌هایی را که مقابل هم قرار می‌گیرند پیدا کنید.

آیا می‌توان از سایه‌ها و شدت‌های مختلف رنگ‌های مکمل استفاده کرد؟

بله. می‌توانید مثلا به جای بنفش از بنفش روشن یا یاسی استفاده کنید و استایل خود را بهبود دهید.

رنگ مکمل به انگلیسی چه می‌شود؟

رنگ مکمل در انگلیسی complementary color است و رنگ مکمل دوگانه نیز split complementary color خوانده می‌شود.

 

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟