چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم؟{7 تکنیک زیرکانه}

آیا یک جفت کفش به شما هدیه داده شده که از پاهایتان بزرگ‌تر هستند؟ یا اینکه آیا کفش‌های مورد علاقه‌تان با گذشت زمان کشیده‌تر شده‌اند؟ اگرچه همیشه باید کفشی را بخرید که اندازه پاهایتان است، اما گاهی اوقات نمی‌توانید در مقابل کفش‌های رویایی تان مقاومت کنید، حتی اگر آن‌ها کمی برای انگشتان پای شما بزرگ باشند. اگر نمی‌توانید قید آن‌ها را بزنید اشکالی ندارد! در این مطلب از کادنزا، سایت خرید کیف و کفش زنانه ما 7 تکنیک زیرکانه برای اینکه چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

1-کفی‌ها را دوستان جدید خود بدانید

کفی یک پد نرم است که معمولا از فوم، ژل یا مواد چرمی ساخته می‌شود و داخل کفش‌ها قرار می‌گیرد تا از پاها حمایت کرده و حتی گرما ایجاد کند؛ اما آیا کفی‌ها می‌توانند باعث اندازه شدن کفش‌های خیلی بزرگ شوند؟ اگرچه کفی‌ها اغلب برای کمک به مشکلات وضعیت بدن و سایر ناراحتی‌ها طراحی شده‌اند، اما برای کوچک‌تر کردن کفش‌ها با اشغال فضای اضافی در کفش‌های بزرگ نیز مفید هستند.

اگر کفش‌ها به پاهایتان خیلی بزرگ هستند، می‌توانید از کفی‌های کامل استفاده کنید. آن‌ها در مواد، سبک‌ها و اندازه‌های مختلف مطابق با نیاز شما موجود هستند:

 • کفی‌های فومی: اگر به دنبال ثبات عمومی و کفش‌های مناسب می‌گردید، کفی‌های فومی برای راحت‌تر کردن کارها ایده‌آل هستند. همچنین می‌توانید از کفی‌های قالب‌گیری شده استفاده کنید که برای راحتی بیشتر به شکل پای شما قالب می‌شوند.
 • کفی‌های ژلی: کفی‌های ژلی مفاصل شما را تسکین می‌دهند و با ژل ضربه‌گیر خود به توزیع فشار در پاهای شما کمک می‌کنند.
 • کفی‌های حرارتی: با کفی‌های حرارتی می‌توانید گرما و راحتی را احساس کنید. از فوم و ترکیب پشم نرم ساخته شده‌اند و برای گرم نگه داشتن انگشتان پا در هوای سرد ایده آل هستند.
 • کفی‌های چرمی: یک جفت کفی چرمی باعث می‌شود کفش‌های شما قابل تنفس و بدون رطوبت باشند.
 • کفی‌های از بین برنده بو: اگر با بوی بد پا و پاهای خسته دست و پنجه نرم می‌کنید، این کفی‌ها راهی عالی برای مبارزه با این مشکل و در عین حال احساس راحتی هستند.

بنابراین، اولین تکنیک زیرکانه‌ای که می‌توانیم برای پاسخ به سوال چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم به کار ببریم این است که یکی از انواع کفی‌های بالا را در کفش مورد علاقه خود قرار دهیم.

چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم؟

2-از پاشنه گیر کفش استفاده کنید

اگر مدل کفش شما خوب است، اما ترجیح می‌دهید کمی احساس راحتی داشته باشید، پاشنه گیرهای کفش عالی هستند. این پدهای کوچک خیلی ساده در پشت کفش شما محکم می‌شوند تا هنگام راه رفتن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، احتمال ایجاد تاول را کاهش می‌دهند. پاشنه گیرهای کفش برای کوچک کردن کفش‌های بزرگ نیز قابل استفاده هستند.

به عنوان دومین تکنیک چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم، می‌توانید از انواع پاشنه گیرهای سیلیکونی، ژلی، لاتکس و پارچه‌ای استفاده کنید. فرقی نمی‌کند کفشتان تخت باشد یا پاشنه‌دار، این ترفند مفید روشی مقرون به صرفه برای مواقعی است که کفش‌هایتان کمی بزرگ‌تر به نظر می‌رسند.

3-به جای دستمال توالت از پرکننده انگشت پا استفاده کنید

آیا عادت دارید که دستمال کاغذی یا دستمال توالت را در جلوی کفش خود قرار دهید؟ خوب، به عنوان گزینه‌ای بادوام‌تر و راحت‌تر، پرکننده انگشت پا را انتخاب کنید! این پدهای کوچک که به عنوان پرکننده‌های کفش نیز شناخته می‌شوند، تناسب یکنواختی را ایجاد می‌کنند تا از سر خوردن پاهای شما هنگام راه رفتن جلوگیری کنند. می‌توانید این پرکننده‌ها را برای کفش‌هایی که خیلی بزرگ هستند استفاده کنید تا نهایت راحتی را تجربه نمایید.

4-کفش‌های خود را با آب کوچک کنید

 نمی‌دانید چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم از آب استفاده کنید. اگرچه این مورد یک راه‌حل دیگر است، اما ممکن است به کفش شما آسیب برساند. برای امتحان کردن این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کفش‌های خود را خیس کنید. اگر کفش‌هایتان پارچه‌ای است، آن‌ها را برای مدت 15 دقیقه در یک سطل آب قرار دهید. اگر کفش‌های چرم یا جیر دارید، از یک اسپری آب برای خیساندن آن‌ها استفاده کنید. آب باعث جمع شدن و سفت شدن مواد سازنده کفش می‌شود.
 • بعد از خیس کردن کفش‌ها، اجازه دهید برای مدت 15 دقیقه زیر نور مستقیم آفتاب خشک شوند.
 • سشوار را در پایین‌ترین درجه قرار داده و روی کفش‌های خیس شده بگیرید. گرما باعث تبخیر آب شده و کفش‌ها را بیشتر جمع می‌کند.
 • سشوار را به همه جای کفش حرکت دهید تا گرما به طور یکنواخت پخش شود. حرارت را برای مدت طولانی به یک نقطه هدایت نکنید، زیرا ممکن است به کفش شما آسیب برساند.
 • بعد از خشک شدن کفش‌ها، آن‌ها را برای مدت 30 دقیقه استفاده نکنید.
 • بعد از گذشت این مدت، یک لایه نازک نرم کننده چرم روی کفش‌هایتان بمالید. این کار از ترک خوردن کفش‌ها در اثر گرما و قرار گرفتن در معرض آب جلوگیری می‌کند.

اگر احساس می‌کنید کفش‌هایتان هنوز بزرگ هستند، این روند را مجددا تکرار کنید. این روش را می‌توانید برای کفش‌های چرم، جیر، ورزشی و کفش‌های روزمره به کار ببرید.

نحوه‌ی کوچک کردن کفش بزرگ

5-از نوارهای کشی استفاده کنید

تکنیک زیرکانه دیگر برای پاسخ به سوال چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم، استفاده از نوارهای کشی است. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 • یک نوار کشی را در اطراف پاشنه کفش خود قرار دهید. از محکم بودن آن با استفاده از سنجاق اطمینان حاصل کنید.
 • نخ و سوزن بردارید و کش را به کفش بدوزید کوک را محکم بزنید تا نوار کشی حین استفاده از کفش جدا نشود.

نوار کشی پاشنه را جمع کرده و باعث می‌شود محکم‌تر و کوچک‌تر شود. این تکنیک مناسب کفش‌های پارچه‌ای است.

6-جوراب‌های ضخیم بپوشید

پوشیدن جوراب‌های ضخیم یا چند جفت جوراب روی هم احتمالا اقتصادی‌ترین و ساده‌ترین راه برای پر کردن فضای داخل کفش‌های بزرگ‌تر است. پوشیدن جوراب‌های ضخیم در تابستان می‌تواند مشکلاتی مانند عرق‌سوز شدن پا و بوی بد آن را به دنبال داشته باشد. پوشیدن دو جفت جوراب می‌تواند فضای کفش شما را بهتر پر کند، اما همچنین می‌تواند باعث شود پاهای شما منقبض و فشرده شوند.

7-کفش را به کفاشی ببرید

به يک متخصص کفش (کفاش) مراجعه کنيد. اگر با روش‌هاي بالا موفق نشديد و يا امکانات لازم را نداشتيد، مي‌توانيد به کفاشي مراجعه کنيد. آن‌ها با تجربه‌ای که دارند می‌توانند کفش‌هاي شما را به بهترين شکل درست کنند. از اين روش مي‌توانيد براي همه کفش‌هاي خود استفاده کنيد.

کوچک کردن کفش سایز بزرگ

چگونه از خرید کفش‌های بزرگ جلوگیری کنیم

در ادامه نکاتی را مطرح می‌کنیم که می‌تواند به شما در جلوگیری از خرید کفش‌های بزرگ کمک کند:

 • قبل از رفتن به خرید کفش، اندازه‌گیری پاها مهم‌ترین چیز است.
 • کفش‌های جدید را امتحان کنید و چند بار در فروشگاه قدم بزنید تا راحت‌ترین سایز خود را پیدا کنید.
 • در صورت خرید آنلاین کفش، بررسی‌ها و نظرات را بخوانید تا ببینید آیا سایز کفش یک اندازه استاندارد است یا خیر.
 • اگر در مورد اندازه شک دارید، چند جفت کفش را به طور همزمان بخرید، آن‌ها را امتحان کنید و بعد از انتخاب اندازه استاندارد، بقیه را برگردانید. این مورد در خرید آنلاین بسیار کمک کننده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای تبدیل سایز پا ایرانی به آمریکایی

سخن پایانی

پوشیدن کفش‌های خیلی بزرگ می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. همچنین می‌تواند منجر به درد پا و سایر مشکلات سلامتی شود. با این حال، راه‌های مختلفی برای کوچک‌تر کردن کفش‌ها وجود دارد. انتخاب روش مناسب به نوع کفشی که دارید بستگی دارد. هر روشی را که انتخاب کردید، مطمئن شوید که با آن راحت هستید و به کفش شما آسیب نمی‌رساند. اگر هیچ یک از روش‌های بالا جواب نداد، بردن کفش به کفاشی می‌تواند راه‌حل دیگر باشد. به نظر شما چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم؟ دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

در این بخش به چند سوال متداول در رابطه با نحوه‌ی کوچک کردن کفش بزرگ پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

فضای خالی داخل کفش باید چقدر باشد؟

به طور کلی باید در جلوی کفش و در جلوی بلندترین انگشت شما یک سانتیمتر فضای خالی وجود داشته باشد. فضای مناسب باعث می‌شود پاهای شما احساس راحتی کرده و با جوراب‌های مناسب مطابقت داشته باشند. یکی دیگر از معیارهای فضای مناسب این است که انگشتان پا را تا نوک کفش بالا بیاورید، به طوری که فاصله بین پاشنه پا و پاشنه کفش به انگشتان شما اجازه می‌دهد تا به راحتی تکان بخورند.

چگونه کفش‌ها را بدون کفی کوچک‌تر کنیم؟

اگر هوا خیلی گرم نیست، پوشیدن جوراب‌های ضخیم برای اینکه کفش‌های بزرگ شما بدون کفی مناسب باشند، ساده‌ترین راه است. علاوه بر این، استفاده از دستمال کاغذی، توپک‌های پنبه‌ای یا دیگر چیزهای نرم برای پر کردن فضای اضافی کفش نیز می‌تواند به خوبی کار کند. یکی دیگر از راه‌های دائمی‌تر و کم هزینه‌تر برای پاسخ به سوال چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم، استفاده از آب برای جمع کردن کفش‌هایتان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کفش‌ها را با آب خیس کرده و چند بار با سشوار خشک کنید.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟