استایل بوهو چیست و چگونه بهترین استایل بوهو داشته باشیم؟

استایل بوهو چیست و چگونه بهترین استایل بوهو داشته باشیم؟ استایل بوهو چیست و چگونه بهترین استایل بوهو داشته باشیم؟

یکی استایل‌های بسیار متفاوت استایل بوهو یا استایل بوهمین است که در سال ۲۰۲۳ نیز همچنان یکی از سبک‌های ترند و پرطرفدار باقی مانده است. اگر شما نیز به استفاده از چندین لایه از اکسسوری‌های نامتعارف علاقه دارید و دوست دارید که روحیه بی‌خیال و آزاد خود را از طریق سبک پوششی که دارید، نشان دهید؛ استایل بوهمین برای شماست. در این مطلب، پیش از خرید لباس بوهو با این سبک و همچنین تفاوت استایل هیپی و بوهو آشنا شوید.

 لباس یا استایل بوهو چیست؟

لباس‌های بوهمی که به آن‌ها بوهو و بوهو شیک هم گفته می‌شود؛ با پارچه‌های گشاد و آزاد، طرح‌های پررنگ و اغلب اسپورت و همچنین لایه‌بندی‌های خلاقانه شناخته می‌شود.

بسیاری از افرادی که از سبک بوهو استفاده می‌کنند، ممکن است از سبک بوهمین را با سبک هیپی ترکیب کنند. برای مثال، ممکن است از طرح‌های گل‌دار، دامن‌های لخت و گشاد، لباس‌های چندلایه‌ای، چکمه‌های کابویی، اکسسوری‌های لایه‌ای، کلاه‌های لبه پهن و جواهرات فراوان استفاده کنند.

با وجود آن‌که تیپ بوهو، چندین سال است که محبوبیت بالایی پیدا کرده، اما یکی از سبک‌های قدیمی است که از فرهنگ‌ها در دوره‌های مختلف الهام گرفته است.

به‌صورت کلی، سبک بوهمین، به معنای پذیرش نگرش آزادانه و ناسازگار است نسبت به آن‌چه می‌پوشید. در این سبک، شما از مد برای بیان فردیت و هویت منحصربه‌فرد خود استفاده می‌کنید. اغلب هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان، استایل بوهو را انتخاب می‌کنند که یادآور حس آزادی، صلح و عشق است. همچنین سبکی است که اجازه می‌دهد خلاقیت خود را آزاد کنید و جنبه هنری شخصیت خود را بیان کنید.

استایل بوهو

تفاوت استایل هیپی و بوهو چیست؟

با وجود آن‌که تم بوهو و هیپی، اشتراکات زیادی دارند و هر دو سعی می‌کنند از لباس‌های معمول فاصله بگیرند؛ اما تفاوت‌هایی وجود دارد که آن‌ها را متمایز می‌کند. استایل بوهو، بیشتر ظاهری رمانتیک و شیوه زندگی عشایری را نشان می‌دهد. همچنین مد بوهو، برخلاف استایل هیپی، ریشه سیاسی ندارد.

اگر به تاریخچه استایل بوهو نگاه کنیم، می‌بینیم که در اواخر قرن نوزدهم اروپا، این سبک انتخاب شد تا یک بیانیه هنری تشویق‌کننده باشد و در عین حال، هر فرد بتواند از طریق لباس خود، فردیت خود را بیان کند. با وجود اینکه، امروزه نیز بسیاری از افراد از این سبک استفاده می‌کنند تا آزادی سبک پوششی خود را نشان دهند؛ اما استایل بوهوی مدرن، به وظیفه‌شناسی اجتماعی و محیطی تاکید زیاد دارد.

برعکس استایل بوهو، به‌وجود آمدن سبک هیپی، انگیزه دیگری داشت. از اواسط تا اواخر دهه ۱۹۶۰، جوانان علیه بی‌عدالتی اجتماعی که مشاهده می‌کردند، تظاهرات فعالانه‌ای انجام دادند که از ویتنام شروع شد. یک مخالفت فرهنگی در این دوران شکل گرفت که دوران اضطراب، پرخاشگری و... بود. در مد هیپی، شاهد لباس‌های گشاد و آزاد، موهای بلند، هدبندهای گل‌دار، نقش‌های تکه‌کاری و شلوار جین پاره هستیم که بیان فردیت آن بسیار کم است و بیشتر تلاش می‌کند تا یک بیانیه قدرتمند ضد نظام در مورد عدم رعایت حقوق مردم باشد.

چه عناصری در استایل بوهو وجود دارد؟!

سبک بوهمین، یکی از سبک‌های خلاقانه است که هر فردی می‌تواند عناصر آن را با توجه به ویژگی‌های شخصی خود تعیین کند. با این‌حال، در همه انواع سبک‌ها، عناصری وجود دارند که کمک می‌کنند یک استایل خاص را در دسته‌ای قرار دهیم. در این بخش می‌خواهیم به عناصر کلیدی استایل بوهو اشاره کنیم. این عناصر شامل موارد زیر است:

  • لباس‌های آزاد
  • سربند
  • چاپ‌های روی پارچه چشم‌نواز
  • رنگ‌های شاد
  • پارچه‌های طبیعی

یکی دیگر از ویژگی‌های تم بوهو، استفاده از عینک آفتابی بزرگ، جواهرات بزرگ و صندل‌ زنانه جلوباز است.

استایل بوهمین

آیا سبک بوهمین برای شما مناسب است؟

ممکن است با دیدن افرادی که استایل بوهو دارند و یا با دیدن انواع لباس بوهو زنانه، بخواهید استایل خود را به این سبک، تغییر دهید. با این‌حال، ممکن است هنوز مطمئن نباشید که آیا این سبک برای شما مناسب است یا خیر.

در ادامه به شما چند نکته می‌گوییم تا بهتر تصمیم بگیرید. با این‌حال به یاد داشته باشید که سبک بوهمی، به معنای «خود بودن» است و این مسئله که فکر کنیم تنها اشخاص خاصی مجاز به استفاده از این استایل هستند، اشتباه است. حتی ممکن است در کمد خود چند مورد از اکسسوری‌های بوهو را داشته باشید، اما استایل شما کاملا متفاوت باشد. در نهایت، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید.

1. نیازی به همخوانی با دیگران ندارید!

خانم‌هایی که استایل بوهو را دوست دارند، لزوما هر روز آن را نمی‌پوشند. در حقیقت، پوشیدن لباس‌های معمولی، برای آن‌ها دشوارتر است. با این‌حال، این سبک برای کسانی نیست که صرفا می‌خواهند لباس‌های رنگارنگی از یک کاتالوگ را خریداری کنند. این سبک، برای خانم‌هایی است که دوست دارند، خارج از چارچوب فکر کنند و هر آن چیزی را بپوشند که تنها برای خودشان مناسب است، نه لزوما برای همه.

2. خلاقیت بالایی دارید!

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، خلاقیت، در دل این سبک قرار دارد. در حقیقت، اغلب خانم‌هایی که عاشق لباس‌های بوهو هستند، از سرگرمی‌های خلاقانه یا فعالیت‌های هنری لذت می‌برند. به همین دلیل، اگر شما نیز این سبک را دوست دارید و در انتخاب لباس‌های خود تازه‌کار هستید، می‌تواند یک شرایط عالی برای قوه خلاقیت شما باشد تا تخیل خود را تقویت کنید.

3. دوست دارید راحت باشید!

یکی از ویژگی‌های این سبک، این است که لباس‌های گشاد و آزاد جزو جدایی‌ناپذیر این سبک هستند. افرادی که استایل بوهو را انتخاب می‌کنند، علاقه‌ای به تاپ‌های تنگ یا کفش‌ زنانه پاشنه‌بلند ناراحت‌کننده ندارند.

در این سبک شما لباس‌هایی را می‌پوشید که از پارچه‌های طبیعی تولید شده‌اند و نرمی و راحتی فوق‌العاده‌ای دارند. حتی ممکن است پوشیدن شلوار گرمکن برای علاقمندان به این سبک نیز دور از ذهن به‌نظر برسد، اما اگر یک شلوار گرمکن با منگوله و طرح‌های بوهمی پیدا کردید، آن را امتحان کنید.

4. پارچه‌های نامتعارف دقیقا در کمد شما هستند!

کسانی که به تم بوهو علاقه دارند، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا پارچه‌های شگفت‌انگیز در کمد لباس‌های خود را کشف کنند. این مسئله حتی می‌تواند در مورد پارچه‌های رایجی مانند کتان، پنبه و حتی ابریشم صدق کند. می‌توانید این پارچه‌ها با طرح‌های برجسته و خاص را با یکدیگر ست کنید. طرح‌هایی همچون بوته‌جقه یا سایر طرح‌های قبیله‌ای، گزینه‌هایی عالی برای یک تم بوهمی عالی هستند.

تم بوهو

چگونه یک استایل بوهمین داشته باشیم؟!

با وجود آن‌که هیچ قوانین سختی برای ست کردن لباس‌های شما در این سبک وجود ندارد، اما با رعایت کردن چند ویژگی، می‌توانید راحت‌تر تم بوهمی خود را ایجاد کنید. در ادامه شش ویژگی اصلی این استایل را توضیح داده‌ایم.

همه‌چیز را لایه‌بندی کنید!

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، یکی از ویژگی‌های این سبک لایه‌لایه بودن آن است. این چندلایه بودن، هم در ارتباط با لباس‌ها صدق می‌کند و هم در ارتباط با اکسسوری‌ها. شما می‌توانید با خیال راحت، کیف، جواهرات و حتی کلاه‌های خاص را در این استایل استفاده کنید.

لباس‌های بلند و گشاد را امتحان کنید!

این سبک، با آزادی و راحتی در پوشش در ارتباط است و باید لباس‌هایی بپوشید که شما را محدود نکنند. به همین دلیل، می‌توانید لباس‌های بلند و ماکسی، تونیک‌های گشاد و راحت، بلوزهای گلدار و... را در استایل بوهوی خود به‌کار بگیرید.

از پارچه‌های طبیعی استفاده کنید!

در این سبک پوشش، از پارچه‌هایی با الیاف طبیعی استفاده می‌شود تا هم راحت باشند و هم کمترین آسیب را به محیط برسانند. به همین دلیل است که می‌توانید از پارچه‌هایی از جنس کتان، ابریشم، پنبه، پشم، بامبو و... استفاده کنید. اگر استایل بوهو را انتخاب کرده‌اید، لباس‌هایی از جنس نایلون، اکریلیک، پلی‌استر و... را دور بریزید.

رنگ‌های طبیعی، انتخاب خوبی هستند!

در این استایل، از رنگ‌هایی استفاده کنید که در طبیعت به فراوانی وجود دارند. برای مثال طیف آبی که منشا آن می‌تواند رنگ اقیانوس‌ها باشد و یا به‌کار بردن طیف رنگ‌های سبزی که در جنگل وجود دارد. همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی همچون خاکی، خردلی و... نیز در لباس‌های خود استفاده کنید.

به طرح لباس‌های خود دقت کنید!

یکی از ویژگی‌های مهم در استایل بوهو، استفاده از طرح‌هایی است که جنبه‌های فرهنگی دارند. برای مثال طرح‌های ایکا، بته‌جقه، قبیله‌ای، گلیم و... از انواع این طرح‌ها هستند.

لباس دست دوم نیز مورد تقاضاست!

یکی از ویژگی‌های این سبک، علاوه‌بر راحتی لباس‌ها، مقرون به‌صرفه بودن آن‌هاست. بسیاری از افراد، لباس‌های خود را از مغازه‌هایی تهیه می‌کنند که لباس دست دوم دارند و یا لباس‌های آن‌ها، قیمت مناسبی دارد تا بتوانند لایه‌بندی لباس‌های خود را حفظ کنند. همچنین با استفاده از لباس دست دوم، نیاز به عرضه پوشاک، کاهش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: استایل گوتیک چیست؟

کلام آخر

اکنون که در این نقطه قرار دارید، اطلاعات مفیدی از استایل بوهو دارید و می‌توانید برای خرید لباس بوهو زنانه اقدام کنید. پیش از خرید خود، می‌توانید به چند استایل بوهمین از سلبریتی‌ها نگاهی بیندازید تا انتخاب‌های بهتری داشته باشید. فراموش نکنید که در این سبک، نه‌تنها باید احساس راحتی و آزادی داشته باشید، بلکه باید ویژگی‌های فردی شما نیز رعایت شده باشد.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟