گرانترین کفش دنیا چه کفشی است؟

حیرت‌آور است که محصولی که اولین بار برای محافظت از پا و ایجاد راحتی هنگام قدم برداشتن، تولید شد؛ امروزه به یکی از نمادهای تجمل تبدیل شده‌است. کفش‌های خاص و گران قیمت، توسط طراحان برتر و با مواد اولیه گران‌قیمت تولید شده‌اند. به همین دلیل، یک جفت کفش ممکن است هزاران دلار قیمت داشته باشد. در این مطلب با 10 مورد از گران‌ترین کفش دنیا آشنا می‌شویم و داستان آن‌ها را می‌خوانیم.

گران‌قیمت‌ترین کفش‌های دنیا

کفش‌ها، تنها یک اکسسوری نیستند. این کفش‌ها هستند که زیبایی یک لباس را کامل می‌کنند و در عین‌ حال، بازتابی از شخصیت آن فرد هستند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد، آن‌ها را یک اثر هنری می‌دانند.

کفش‌ها، با شور و اشتیاق و هنر طراحان با استعداد، خلق شده‌اند. با وجود آن‌که اغلب کفش‌ها، تولید می‌شوند تا در عین زیبایی، اقتصادی باشند؛ در یک دنیای موازی و واقعی، کفش‌های طراحی و خلق می‌شوند که نه‌تنها خلاقانه و زیبا هستند؛ بلکه قیمت نجومی آن‌ها، شما را حیرت‌زده می‌کنند.

شاید به‌دست آوردن اطلاعات گران‌ترین کفش در ایران یا حتی گران‌ترین کفش در تهران دشوار باشد، اما با توجه به آمار جهانی، می‌توانیم اطلاعات خوب درباره گران‌ترین کفش دنیا داشته باشیم. در ادامه این کفش‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

کفش Jada Dubai And Passion Jewellers Passion Diamond با قیمت ۲۳.۶ میلیون دلار

طراح کفش‌های لوکس Jada Dubai با همکاری Passion Jewelers از کفشی رونمایی کرد که تا به امروز به‌عنوان گران‌ترین کفش دنیا شناخته می‌شود. این کفش زنانه استیلتو (stiletto) که برای اولین بار در برج العرب دبی به نمایش درآمد، از جنس طلا، چرم و ابریشم ساخته شده‌است. این کفش گران قیمت، دارای ۲۳۶ الماس در اطراف رویه کفش  است و یک الماس 15 قیراطی بدون عیبD در نزدیکی انگشتان پا دارد.

گرانترین کفش دنیا

کفش پاشنه‌بلند زنانه Debbie Wingham Heels با قیمت ۱۵.۱ میلیون دلار

این کفش توسط طراح بریتانیایی Debbie Wingham طراحی شده‌است و به‌عنوان دومین کفش گران قیمت در جهان شناخته می‌شود. دبی وینگهام با طراح کفش کریس کمبل همکاری کرده بود تا این کفش را برای یک مشتری خصوصی طراحی و تولید کند که هدیه‌ای به یکی از اعضای خانواده او، برای تولد ۳۰ سالگی بود. سنگ‌های قیمتی که در این کفش به‌کار رفت از کالکشن خانوادگی خود مشتری استفاده شد و زمان فرآیند ساخت این کفش زنانه بیش از ۱۰۰ ساعت طول کشید. این کفش زیبا، دارای الماس‌های صورتی سه قیراطی و الماس‌های آبی یک قیراطی هستند که در جلوی هر لنگه از این کفش قرار گرفته‌اند تا زیبایی آن را کامل کنند.

کفش مردانه که به رئیس جمهور جورج دبلیو بوش پرتاب شد به قیمت ۱۰ میلیون دلار

احتمالا تعجب کرده‌اید؛ اما این قیمت برای این کفش واقعی است. نمی‌توان تصور کرد که همواره وجود سنگ‌های گران‌قیمت و یا مواد اولیه به‌کار رفته و حتی طراحی اهمیت دارد. برخی از کفش‌ها، به دلیل داستانی که پشت آن‌ها وجود دارد، ارزش پیدا کرده‌اند.

در ۱۴ دسامبر سال ۲۰۰۸، یک روزنامه‌نگار عراقی به نام منتضار الزیدی یک لنگه از کفشی را که به پا داشت، به سمت رئیس جمهور وقت ایالات متحده، جورج دبلیو بوش، پرتاب کرد. این کفش‌ها که تنها یک کفش ساده بودند، در نهایت به قیمت ۱۰ میلیون دلار خریداری شدند. جالب است بدانید که سازنده این کفش نیز در یک هفته، سفارش انبوهی از نزدیک به ۳۰۰هزار جفت کفش مشابه دریافت کرد.

اسلیپر یا صندل Harry Winston Ruby  با قیمت ۳ میلیون دلار

این کفش‌ها یک ماکت از صندل‌های یاقوتی شخصیت دوروتی از جادوگر شهر اوز هستند که توسط هری وینستون طراحی شده است. این صندل با جواهرات گران‌قیمت تزئین شده‌اند و یک اثر هنری هستند که طراحی و تولید آن‌ها ۲ ماه طول کشید. این صندل‌ها، در سال ۱۹۸۹، در آستانه پنجاهمین سالگرد اکران فیلم جادوگر شهر اوز، برای ادامه احترام به جادوگر شهر اوز تولید شد قیمت این محصول به ۳ میلیون دلار می‌رسد و چهارمین کفش گران‌قیمت جهان محسوب می‌شود.

کفش زنانه پاشنه بلند Stuart Weitzman Rita Hayworth با قیمت ۳ میلیون دلار

کفش‌های پاشنه‌دار ریتا هایورث تزئینات زیبایی دارند و گران‌ترین کفش‌هایی هستند که استوارت ویتزمن طراحی کرده‌است. این کفش که یکی از انواع گران‌ترین کفش دنیا است، دارای الماس، یاقوت و یاقوت کبود است. این جفت کفش، به رنگ زنگ است (یک نوع نارنجی که مشابه رنگ زنگ‌زدگی است) و شیک‌ترین کفشی است که این برند عرضه می‌کند.

کفش زنانه گران قیمت

صندل سیندرلا با طراحی Stuart Weitzman با قیمت ۲ میلیون دلار

یکی دیگر از موارد گران‌ترین کفش دنیا در این لیست نیز از مجموعه گران‌قیمت استوارت وایتزمن است که با نام صندل‌های سیندرلا شناخته می‌شود. در این جفت کفش، بر روی بند آن، از ۵۶۵ الماس کویات بر روی زمینه پلاتین استفاده شده است. یک جفت از این کفش‌ها حدود ۲ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

کفش پاشنه بلندTanzanite  با قیمت ۲ میلیون دلار

این جفت کفش زنانه پاشنه بلند نیز توسط استوارت وایتزمن طراحی شده است و به نام تانزانیت شناخته می‌شود. در این کفش از ۱۸۵ قیراط از سنگ‌های قیمتی تانزانیت آبی روشن و زیبا و همچنین تانزانیت ۲۸ قیراطی استفاده شده‌است که به زیبایی آن می‌افزاید.

کفش مردانه سفارشی Jason Arasheben  با قیمت ۲ میلیون دلار

این کفش‌های سفارشی با نام جیسون آراشبن، با الماس پوشیده شده‌اند. این کفش‌ها را نیک کانن (Nick Cannon) را در زمان میزبانی فصل آخر سریال America's Got Talent پوشیده بود. این کفش مردانه، دارای بیش از ۱۴هزار الماس سفید با برش گرد است که روی طلای سفید قرار گرفته‌اند. هزینه تخمینی این جفت کفش خاص و عجیب، ۲ میلیون دلار است.

کفش Ruby Stilettos با قیمت ۱.۶ میلیون دلار

این کفش زیبا با استیلتو‌های یاقوتی که توسط استوارت وایتزمن طراحی شده‌اند، دارای کفی هستند که از جنس ساتن قرمز طراحی شده‌اند. همچنین در این کفش‌ها ۶۰۰ یاقوت به‌کار رفته است که وزن هر یک از آن‌ها حدود ۴۵۰ گرم است. این کفش‌های زیبا با قیمت ۱.۶ میلیون دلار به بازار عرضه می‌شوند.

کفش‌های با کیفیت گران قیمت

استیلتوهای Platinum Guild با قیمت ۱.۰۹ میلیون دلار

یکی از مجموعه‌های کمیاب از طراح مشهور استوارت ویتزمن، این جفت استیلتوهای پلاتینوم گیلد هستند که بندهایی از جنس پارچه پلاتین یا طلای سفید بر روی آن‌ها به‌کار رفته است. همچنین در مجموع ۴۶۴ الماس کیوات در تولید این کفش به‌کار رفته است که روی بندهای آن را پوشاند‌ه‌اند. قیمت این کفش‌ها ۱.۰۹ میلیون دلار است.

بهترین و گران‌ترین کفش دنیا و جهان

لیستی که از گران‌ترین کفش دنیا ارائه شد، ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف، با تفاوت‌های کوچکی ارائه شود. برای مثال، با تولید کفش‌های گران‌قیمت‌تر، ممکن است یک به‌روز رسانی جدید از این لیست ارائه شود. همچنین در بسیاری از لیست‌ها، کفش مشهور Moon star را که توسط آنتونیو ویتری طراحی شده‌است، گران‌قیمت‌ترین کفش دنیا می‌دانند.

در لیست ۱۰ مورد از گران‌ترین کفش دنیا که ارائه شد، جای خالی گران‌ترین کفش اسپرت دنیا احساس می‌شد. به همین دلیل برای تکمیل این لیست، می‌توان از کفش ورزشی مایکل جردن در فینال NBA در سال ۱۹۹۸ نام برد که با ارزش ۲.۲ میلیون دلار به فروش رسید. این کفش‌ها، توسط مایکل جردن امضا شده بود و به یک پسربچه داده شد. این کفش‌ها در بهترین شرایط نگه‌داری شدند و در یک حراجی در حدود ۲ میلیون دلار قیمت‌گذاری شدند.

یک مورد دیگر از گران‌ترین کفش اسپورت دنیا، کفش‌های Nike Air Yeezy 1 از کانیه وست بود. این کفش که نمونه اولیه بود و در مراسم گرمی پوشیده بود، به قیمت ۱.۸ دلار فروخته شد. این کفش رکورد فروش عمومی کفش کتانی و اسپورت را شکست.

اغلب کفش‌هایی که جزو ۱۰ مورد از گرانترین کفش دنیا بودند، کفش زنانه گران قیمت بودند. با این‌حال، برخی از انواع کفش‌های مردانه نیز، به دلیل طراحی زیبای آن‌ها، در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کفش‌های تستونی با ارزش ۳۸ هزار دلار
  • کفش‌ مجلسی زنانه تستونی با ارزش ۳۰ هزار دلار
  • کفش مردانه MANHATTAN RICHELIEU از لویی‌ویتون با ارزش ۱۰ هزار دلار

بیشتر بخوانید: عجیب ترین کفش های دنیا کدامند؟

کلام آخر

همان‌طور که در این مطلب گفته شد، انواع گران‌ترین کفش دنیا، به چند دلیل به یک محصول گران‌قیمت تبدیل شده‌اند. طراحی ویژه کفش‌ها، سنگ‌ها و جواهرات قیمتی به‌کار رفته در آن‌ها و یا داستانی که در پشت صحنه این محصولات نهفته است، می‌تواند دلیل گران‌قیمت بودن آن‌ها باشد. این کفش‌ها، اغلب توسط اشخاص مشهور و یا میلیاردرها خریداری می‌شوند؛ اما می‌توانند به یک ایده برای طراحی‌های اقتصادی‌تر تبدیل شوند و انواع کفش چرمی، کتانی و... در این سبک‌ها تولید شوند.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟