عجیب ترین کفش های دنیا کدامند؟

این آرزوی هر طراح کفشی است که طرح‌های کفشی زیبا و بدیع ارائه دهد. با این حال، برخی فقط می‌خواهند چیزی قابل توجه ایجاد کنند و با خلاقانه‌ترین بخش تخیل خود طراحی کنند. برخی از طراح‌ها چیزهایی را خلق می‌کنند که قرار نیست از آنها استفاده شود، بلکه فقط باید به آنها نگاه کرد. تنها چنین ذهن‌هایی می‌توانند عجیب ترین کفش های دنیا را طراحی کنند. اگر می‌خواهید تعدادی از این طراحی‌ها را ببینید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید، در ادامه با تعدادی از عجیب ترین کفش های دنیا آشنا خواهید شد. آماده باشید زیرا تصورات از پیش تعیین شده شما در مورد کفش در اینجا تغییر می‌کند، شما در شرف دیدن طرح‌های خنده‌دار، مبتکرانه و حتی نگران کننده کفش هستید.

کفش مقوایی

یکی از عجیب ترین کفش های دنیا کفش مقوایی است، با این حال هیچ چیز عجیبی در ظاهر این کفش وجود ندارد. در واقع جنس این کفش موجب قرارگیری آن در لیست عجیب ترین کفش های دنیا شده است. این کفش ساخته شده از مقوا است و نباید در معرض آب و هوای نامناسب قرار بگیرد.

کفش مقوایی

کفش نامرئی

صفحات آینه‌ای این کفش را می‌پوشانند و هر سطحی را که روی آن راه می‌روید منعکس می‌کند. آنها به سادگی نامرئی هستند و همچنین ناخوشایندترین کفش های روی زمین نام گرفته‌اند.

کفش نامرئی

کفش بلندگودار

روی این کفش که از عجیب ترین کفش های دنیا است اسپیکرها به اشکال مختلف مانند کوکی، اسم حیوان دست‌آموز و غیره وجود دارند، این کفش های کتانی مطمئناً جذاب هستند. اگرچه در نگاه اول عجیب به نظر می‌‌رسند، اما نمی‌توان از هنر قدردانی نکرد. پای راست این کفش با کنترل صدا، تقویت کننده و سایر کنترل‌ها نیز تعبیه شده است، در حالی که پای چپ به عنوان یک بلندگو عمل می‌کند.

کفش بلندگودار

کفش لگو

آیا تا به حال کفش های ساخته شده از لگو را تصور کرده‌اید یا به آن فکر کرده‌اید؟ فین استون، هنرمند بریتانیایی و همچنین یک رویاپرداز مشهور طراحی محصولات مدرن، با لگو که به عنوان وسیله بازی شناخته می‌شود این کفش‌های رنگارنگ را ابداع کرده است. 

کفش لگو

کفش الهام گرفته از آلیس در سرزمین عجایب

ما با تماشای آلیس در سرزمین عجایب بزرگ شده‌ایم و از لباس، روبان یا کفش او الهام گرفته‌ایم. با الهام از این مجموعه تلویزیونی، نیکولاس طراح توانا یک جفت کفش پاشنه بلند طراحی کرده است. این کفش‌ها مطمئناً از عجیب ترین کفش های دنیا در عین حال سرگرم کننده و چشم‌نواز هستند اما ممکن است جزو کاربردی‌ترین‌ها نباشند.

کفش آلیس در سرزمین عجایب

کفش پاشنه بلند گربه دیوانه

کفش های طرح حیوانی به طور کلی مد روز به نظر می‌رسند. دختران آنها را امتحان می‌کنند تا ظاهری وحشی را تجربه کنند. طراح کفش معروفی مجموعه وسیعی از کفش‌های دیوانه را طراحی کرده است که پاشنه‌های خنده‌دار و در عین حال بسیار ظریفی دارند که باعث می‌شود خانم‌هایی که این کفش‌ها را می‌پوشند، احساس برازندگی داشته باشند. این جفت کفش که توسط طراح مد اسرائیلی طراحی شده است، شبیه گربه‌های کششی به نظر می‌رسد.

کفش گربه دیوانه

کفش پاشنه جلو

اگر اهل کفش‌های پاشنه بلند هستید و دوست دارید که به قد شما افزوده شود، اگر راه رفتن با کفش‌هایی با ارتفاع سرگیجه‌آور را یک راه رفتن می‌دانید، پس سعی کنید با این کفش‌ها راه بروید. در عوض باید بدانید که این کفش کمی عجیب و از عجیب ترین کفش های دنیا است، پاشنه‌هایی که معمولاً پشت کفش هستند در جلو ساخته شده‌اند. ما نمی‌دانیم که چگونه کسی می‌تواند در اینها راه برود، قطعاً راه رفتن با آنها عجیب و دیوانه‌کننده است.

کفش پاشنه جلو

دمپایی دستمال گردگیری

اگر شما جزء افرادی هستید که جوراب‌هایتان بعد از تمیز کردن زمین تازه خیس می‌شوند، پس به سراغ این کفش‌هایی بروید. این کفش عجیب و غریب مانند یک دستمال گردگیری طراحی شده‌ است تا در حین راه رفتن، آب اضافی روی زمین را جذب کند. 

عجیب ترین کفش‌ها(۱)

دمپایی چمنی 

این کفش ها در واقع یک ایده فوق‌العاده در میان عجیب ترین کفش های دنیا هستند. با پوشیدن این کفش احساس می‌کنید در حال راه رفتن روی چمن هستید. در حالت ایده‌آل برای سناریوهایی مانند رفتن به ساحل و راه رفتن در جاده، مناسب هستند زیرا با اینکه احساس می‌کنید در حال راه رفتن روی چمن هستید ولی علف‌ها تقلبی هستند. 

صندل چمنی

کفش پاشنه بلند صندلی

این جفت کفش شبیه یک صندلی بلند مدرن است. وقتی آنها را می‌پوشید، 15 سانت بلندتر می‌شوید. قسمت خطرناک این است که پاهای شما تقریباً به صورت عمودی روی کفش می‌نشینند. اگر می‌خواهید کفش پاشنه بلند صندلی که از عجیب ترین کفش های دنیا است را بپوشید باید بسیار مراقب باشید.

عجیب ترین کفش ها (۲)

کفش های پنجه‌ای

افرادی که مد گوتیک را دوست دارند مطمئناً کفش های پنجه‌ای را دوست خواهند داشت. با این حال، این کفش باید تقریباً با پای برهنه پوشیده شود و با توجه به چنگال‌های انتهای کفش راه رفتن با آن اصلاً کار آسانی نیست.

کفش پنجه‌ای

کفش ورزشی تمساح

کفش‌های کتانی تمساح از عجیب ترین کفش های دنیا هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که احساس کنید سخت و ترسناک هستید. یک راه عالی برای بازیافت کفش‌های کتانی که معمولاً دور انداخته می‌شوند طراحی تمساح آنها است. نکته هنری طراحی کفش تمساح این است که سوراخ‌های مختص عبور بند کفش‌ها مانند چشم تمساح به نظر می‌رسند.

کفش تمساح

دمپایی موزی

این جفت کفش مجلسی زنانه دقیقاً شبیه یک جفت موز است که به تازگی پوست آن از نیمه جدا شده است. این کفش عجیب و غریب با پوست زرد و انتهای سیاه درست مانند پوست موز طراحی شده است. شما می‌توانید آنها را بپوشید و به فضا یک رایحه موز اضافه کنید تا هر لحظه از آنها آگاه شوید.صندل موزی

کفش منظره

این کفش برای دوستداران طبیعت است. کفش منظره علاوه بر قرارگیری در لیست عجیب ترین کفش های دنیا یک اثر هنری است که باید حفظ شود. این جفت کفش در ویترین بهتر از روی پای شما به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایده جذاب برای استایل روز

کفش منظره

کفش شلوار

در واقع تشخیص اینکه شلوار است یا یک جفت کفش دشوار است. به خوبی می‌تواند ترکیبی از هر دو باشد. 

کفش شلوار

کفش موش

این جفت کفش شبیه موش‌های مرده برای هالووین عالی است. با این حال، آنها بسیار آزاردهنده به نظر می‌رسند و از زشت‌ترین و عجیب ترین کفش های دنیا هستند.

کفش موش

کفش رتیل

کفش رتیل جدا از عجیب بودن، خطرناک‌ترین جفت کفش هم هست. این کفش در قسمت پاشنه یک رتیل محصور شده دارد، وجود رتیل در داخل آن ترسناک‌ است. با توجه به ارتفاع پاشنه، برای افرادی که مچ پا ضعیفی دارند مطلقاً توصیه نمی‌شود. 

عجیب ترین کفش ها (۴)

کفش ماهی

در نگاه اول، کفش های طراحی شده با حیوانات بسیار زشت به نظر می‌رسند. در واقع آنها در نگاه دوم و سوم نیز زشت هستند. این طراحی واقعاً کفشی است که فقط ماهیگیران و طرف‌داران سوشی می‌توانند آن را دوست داشته باشند. اگر به صندل علاقه‌متدید خرید صندل زنانه در کادنزا همراه شما خواهد بود.

کفش ماهی

کفش با موی دم اسبی

تلاش مشترک طراحی شده توسط سومارتا و ماسایا کوشینو یکی از عجیب ترین کفش های دنیا است که شامل یک دم اسبی موی انسان است که از پشت کفش آویزان شده است. در این کفش عجیب به جای پاشنه‌های استاندارد، یک قطعه چوبی ترسناک در زیر ساخت کفش قرار دارد.

بیشتر بخوانید: ۷ ترند رنگ لباس در سال ۲۰۲۳

کفش‌های دستکشی

شاید کفش دستکشی بهترین کلمه برای توصیف این کفش نباشد و شاید هم این کفش با توجه به بقیه لیست عجیب ترین کفش های دنیا،‌عجیب و غریب‌ترین مورد نباشد. با این وجود پوشیدن این کفش قطعا توجهات را به خود جلب می‌کند. البته با وجود ظاهر عجیب و نه چندان قشنگ، این کفش بسیار راحت است و حتی مدل‌های مشابه به وسیله برخی ورزشکاران استفاده می‌شود. در حقیقت اگر قسمت پنجه اینقدر «دستکشی» طراحی نمی‌شد شاید این کفش به این لیست راه پیدا نمی‌کرد.

کفش‌های دستکشی از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش Adidas Kobe II

کفش‌های بسکتبال اصولا دنیای خودشان را دارند و معمولا از جذاب‌ترین کفش‌های موجود در بازار هستند، مخصوصا که توسط برندهای مطرح ساخته شوند. این کفش‌ها با امضای کوبی برایانت قطعا از عجیب ترین کفش های دنیا یا حداقل عجیب‌ترین کفش‌های بسکتبال هستند که با داشتن حجم بیش از حد، کفی به ظاهر ناراحت‌کننده خود چندان انتخاب کاربردی برای افراد نخواهند بود. حتی با امضای این بازیکن محبوب، باز هم استقبال چندانی از آن نشد که البته تعجبی هم ندارد.

Adidas Kobe II از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش دندان‌دار

بله، این کفش‌ها واقعا انگار دندان دارند و واقعا استحقاق قرار گرفتن جزو عجیب‌ترین‌ کفش‌ها را دارند. جالب است بدانید نام این مدل کفش « شکارچیان آپکس» است. خود طراحان آن می‌گویند که این مدل را از شکارچیان در زنجیره غذایی الهام گرفته‌اند، چرایش را ما هم نمی‌دانیم. حالا چرا شکارچیان؟ چون این تنها مدل کفش دندان‌دار نیست و در مدل مردانه و مشکی هم تولید شده است. پس اگر عاشق این کفش شده‌اید نگران سایز و مدلش نباشید.

کفش‌های دندان‌دار از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش‌های انتزاعی

این مدل کفش در لیست عجیب ترین کفش های دنیا، بیش از عجیب بودن نوعی کار هنری است هرچند که این مسئله از عجیب بودن آن کم نمی‌کند. این مدل توسط طراح اتریشی کارولین هولژوبر با الهام از آناتومی انسان و هنر معماری ساخته شده است و قرار است دوقلوی‌های به هم چسبیده را یادآوری کند. البته این کفش‌ها تنها یک مدل از یک سری بزرگ‌تر با مدل‌های تقریبا مشابه و رنگ‌های متفاوت هستند.

کفش‌های انتزاعی از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش چینی شکسته

حتی نگاه کردن به این کفش نیز دردناک به نظر می‌رسد، اما فلسفه پشت آن جالب است و شاید بتوان آن را جزو لیست عجیب ترین کفش های دنیا قرار داد که به جای چندش‌آور بودن، عجیب بودنشان جالب است. این کفش توسط ماریکا راتسما فارغ التحصیل دانشکده هنر اوترخت طراحی شده است و در واقع این کفش را به عنوان بخشی از مجموعه‌ای طراحی کرد که تلاش طراحان برای رسیدن به کمال و بی‌نقص بودن را زیر سوال می برد.

کفش چینی شکسته از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

صندل تخم مرغ شکسته

نظرتان راجع به صندلی که پاشنه آن یک تخم مرغ را شکسته چیست؟ قبل از این که بخواهید تعجب کنید بگذارید این را هم بگوییم که این کفش توسط جاناتان اندرسون، مدیر خلاقیت خانه لوکس اسپانیایی Loewe طراحی شده است. این صندل از چرم بز اصیل ساخته شده است و شاید فکر کنید که یک محصول نمایشی است اما خیر، شما واقعا می‌توانید این صندل را خریداری کنید اما به شرطی که حاضر باشید نزدیک ۱۵۰۰ دلار برای آن پول خرج کنید. نظرتان چیست؟

صندل تخم مرغ شکسته از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش بابانوئل

یک کفش واقعا کریسمسی و مناسب جشن می‌گردید؟ کفش بابانوئلی در لیست عجیب ترین کفش های دنیا قطعا مناسب برای شماست. این کفش یک جورهایی عجیب بامزه است. به جای پاشنه کفش از عروسک بابانوئل استفاده شده و جالب است بدانید حتی این کفش نیز برای استفاده واقعی طراحی شده است و صرفا برای نمایش نیست. به جز طرح پر زرق و برق و بسیار شلوغ، نکته تفاوت این کفش چراغدار بودن آن است. چراغ‌های آب و سفید و صورتی که توسط سنسور و با راه رفتن روشن می‌شوند و قطعا توجهات را به سمت شما جلب می‌کنند.

کفش بابانوئل از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش زیبای ترسناک

حقیقتا این کفش از نظر ما اصلا هم زیبا نیست، ولی خب این نامی است که طراحان کفش روی آن گذاشته‌اند. اگر عقیده‌ دارید کفش‌های پاشنه بلند ترسناک هستند قطعا این مدل را ندیده‌اید. حتی نگاه کردن به این کفش با پاشنه‌های فوق بلندی که دارد هم عجیب به نظر می‌رسد. این مدل توسط لیانی ون در وایور آرتیست آفریقای جنوبی طراحی شده است. اگر دقت کنید در واقع پاشنه پا در قسمت بیرونی کفش قرار می‌گیرد و تنها راه پوشیدن این کفش با زانوهای خم شده است. چرا؟ واقعا معلوم نیست.

کفش زیبای ترسناک از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش اختاپوسی

این کفش هم واقعا لیاقت قرار گرفتن در لیست عجیب ترین کفش های دنیا را دارد. این کفش اختاپوسی نیز جزو یک مجموعه بزرگ‌تر است و توسط یک آرتیست فلیپینی کرمیت تسورو طراحی شده است. این مجموعه عجیب قرار است نماینده انواع نرم تنان (نه فقط اختاپوس) باشد. جنس این کار رزینی است و اتفاقا مجموعه‌ای بسیار معروف در دنیا است که رنگ بندی‌های مختلفی هم دارد. ابعاد این کفش هم بسیار بزرگ‌تر از کفش‌های معمولی است و اگر به دنیای آبزیان و پاهای اختاپوس علاقه دارید، شاید از این کفش هم خوش‌تان بیاید.

کفش اختاپوسی از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش برد مدار

این کفش یکی از مدل‌های موجود در یک سری کفش واقعا خاص است که با همکاری نایک و توسط طراحی به نام گابریل دیشا طراحی و ساخته شده است. این کتانی البته پیش‌زمینه جالبی دارد چرا که از مواد و مدارهای الکترونیکی بازیافتی ساخته شده است، منتها به شکلی که تعدادی از مدل‌های کلاسیک نایک را بازسازی کند. نام این مدل به خصوص نیز مدل «pentium» است که از تراشه‌های اینتل الهام گرفته شده است. سایر کفش‌های این مجموعه نیز از همین مواد بازیافتی ساخته شده‌اند و مدل‌های بسیار منحصر به فردی محسوب می‌شوند.

کفش برد مدار از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

کفش با سر عروسک

جفری کمبل یکی از معروف‌ترین طراحان در زمینه طراحی عجیب ترین کفش های دنیا است اما این کفش به جز عجیب بودن، واقعا وحشتناک هم به نظر می‌رسد. کافیست تصویر کنید با هر بار قدم زدن با این کفش انگار دارید سر چندین باربی را له می‌کنید. وجود سرهای عروسکی در محفظه‌ی شفاف واقعا جلوه‌ی عجیبی دارد. تازه علاوه بر ظاهر عجیب، طراحی این کفش واقعا راحت هم به نظر نمی‌رسد. به هر حال اگر فکر می‌کنید این طراحی جالب است، باید بدانید که طراح همین مدل را برای عروسک «کن» هم تولید کرده است. شما کدام مدل را بیشتر می‌پسندید؟

کفش با سر عروسک از عجیب‌ترین کفش‌های دنیا

سخن پایانی

مد و فشن جنبه‌های مختلفی دارد و یکی از جنبه‌های آن هم نشان دهنده خلاقیت بی حد و مرز است. این خلاقیت می‌تواند خود را به شکل‌های مختلفی بروز دهد و یکی از این راه‌ها نیز به نتایج عجیب و غریب ختم می‌شوند. در این مقاله عجیب ترین کفش های دنیا را دیدیم که هر یک پیشینه خودشان را دارند. شما حاضرید چندتا از آن‌ها را بپوشید؟ مقاله سایت خرید کفش زنانه کادنزا را مطالعه کنید تا با تعداد از این شگفتی‌ها و طراحی‌های خاص در عجیب ترین کفش های دنیا آشنا شوید.

سوالات متداول

آیا عجیب‌ترین کفش‌های جهان واقعا مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

اکثر ایت مدل‌ها برای استفاده روزانه طراحی نشده‌اند و تنها برای نمایش در گالری‌های هنری هستند. اما برخی از آن‌ها نیز واقعا فروخته و پوشیده می‌شوند.

مورد استفاده کفش‌های عجیب چیست؟

بسیاری از این کفش‌ها قرار است پیامی را منتقل کنند یا صرفا به خاطر نشان دادن خلاقیت و نبوغ توسط آرتیست‌ها طراحی می‌شوند. برخی هم مورد استفاده سلبریتی‌ها برای مراسمات خاص است.

آیا می‌توان کفش‌های عجیب را خرید؟

برخی از مدل‌‌ها را می‌توانید حتی آنلاین هم سفارش دهید، اما اکثر این مدل‌ها جزو کالکشن‌های خاص و محدود هستند و البته قیمت بالایی دارند.

 

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟