۲۰ ایده برای تزیین کفش

کفش‌های ساده و تک‌رنگ همواره شیک و روی ترند هستند و در هر موقعیتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما اگر حس می‌کنید نیاز به تنوع دارید و یا کفش‌هایتان تکراری و خسته‌ کننده به نظر می‌رسند نگران نباشید. در این مقاله با ۲۰ ایده جذاب برای تزیین کفش آشنا می‌شویم که می‌توانید با کمترین هزینه و دردسر انجام دهید.

تزیین کفش پاشنه بلند با اکسسوری

این روش مخصوصا برای کفش‌های پاشنه بلند جلو بسته و ساده جواب می‌دهد. می‌توانید از هر تزیینی که دوست دارید استفاده کنید: یک جفت گل فلزی یا پارچه‌ای، زنجیری کوچک یا حتی یک بخش درخشان باقی مانده از گوشواره‌های قدیمی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد، کافیست یک جفت از آن را داشته باشید. سپس آن را با چسب صنعتی یا دائم به جلوی کفش پاشنه بلند خود بچسبانید و از ظاهر شیک آن لذت ببرید. 

بیشتر بخوانید: یک صندل زنانه باکیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

تزیین پاشنه‌ی کفش 

این ایده تزیین کفش هم برای مدل‌های پاشنه بلند می‌تواند بسیار شیک باشد، مخصوصا اگر کفش‌های‌تان کاملا ساده باشند. برای این کار از هر تزیینات ریزی که بخواهید می‌توانید استفاده کنید، اما پیشنهاد ما نگین و یا سنگ‌های درخشان ریز و کاملا هم‌اندازه است. کمی دقت لازم دارید تا پاشنه‌ها را کامل و بدون بیرون زدگی چسب و کاملا یکدست بپوشانید. 

تغییر بند کفش

این احتمالا از ساده‌ترین ایده‌های تزیین کفش است که با کمترین هزینه و صرف وقت می‌توانید انجام دهید. کافیست بند کفش‌های قدیمی را دربیاورید و به جای آن از روبان یا بندهای پهن استفاده کنید. این کار در عین سادگی تغییر زیادی را ایجاد می‌کند و بهتر است رنگ آن را نیز رنگی متضاد با کفش خود انتخاب کنید. 

تزیین صندل

یکی از گزینه‌های تزیین کفش برای صندل‌های بندی و لا‌انگشتی، چسباندن سنگ‌های نگینی یا اکسسوری‌های ریز و زیبا روی بندهای جلویی آن است (مثلا دو نوار اصلی صندل لاانگشتی). اگر صندل شما کمی گران‌قیمت‌تر و برای مهمانی است می‌توانید از نگین‌های شیک و باارزش استفاده کنید تا ظاهر ارزشمند صندل حفظ شود. کادنزا همراه شما در خرید صندل زنانه خواهد بود.

رنگ کردن کف کفش

شاید در درجه اول ایده عجیبی به نظر برسد، اما اگر کفشی دارید که کف صاف و صیقلی دارد (مانند کفش‌های تخت یا مردانه و ...) و در مرور زمان کهنه شده است، یک رنگ تازه می‌تواند ظاهر آن را نو کند. این کار مخصوصا وقتی که می‌نشینید یا پا را روی پا می‌اندازید خودش را نشان می‌دهد.

طرح‌دار کردن کفش

اگر یک کفش ساده دارید و می‌خواهید آن را طرحدار کنید می‌توانید از یک تکه پارچه استفاده کنید. کافیست یک نوار چسب دقیقا به اندازه قسمتی از کفش که می‌خواهید ببرید و آن را روی پارچه بچسبانید. سپس دور تا دور آن را ببرید و پارچه را با یک چسب دائمی به کفش بچسبانید. 

بیشتر بخوانید: معرفی انواع استایل لباس

تزیین کانورس

برای تزیین کفش کانورس می‌توانید قسمت جلویی آن را که حالت لاستیکی دارد نقاشی کنید. البته این کار را می‌تواند با هر کفش دیگری این کار را انجام دهید. کافیست ابتدا با مداد طرحی که دوست دارید را بکشید و سپس آن را ماژیک و اسپری ضد آب تثبیت کنید. 

گلدوزی روی کفش

دوخت و دوز روی کفش‌های پارچه‌ای ساده بهترین راه برای تزیین کفش با این مدل است. البته نیازی نیست آنقدرها هم وارد باشید. با یک جست و جوی ساده می‌توانید دوخت‌های ساده را یاد بگیرید و یک طرح ساده را روی کفش خود بدوزید. 

گلیتر و اکلیل روی کفش

اگر کفشتان به اندازه کافی زرق و برق ندارد، اصلا نگران نباشید. چاره کار این است که مقداری اکلیل یا گلیتر (با اندازه درشت‌تر) خریداری کنید. قسمتی که می‌خواهید چسب بزنید و گلیترها را دقیقا یکدست روی آن پخش کنید. نوع چسب به جنس کفش‌تان بستگی دارد. 

تزیین کفش رنگین کمانی

این ایده برای کفش‌های پارچه‌ای یکدست سفید مناسب است. کافیست رنگ‌های مناسب پارچه را به ترتیب رنگ‌های رنگین کمان یا هر طیف رنگی که دوست دارید تهیه کنید. سپس با به ترتیب رنگ کردن و استفاده از کمی آب برای رقیق کردن و محو کردن مرزها می‌توانید یک کفش رنگین کمانی یا طیف رنگی خاص و زیبا داشته باشید. 

استفاده از نگین یا اکسسوری فلزی

این هم از راه‌های دیگر تزیین کفش است که می‌توانید خلاقیت زیادی در آن به خرج دهید. برای این کار می‌توانید از انواع نگین ریز یا درشت، سنگ‌های درخشان را پین‌های فلزی استفاده کنید. باید چنین چیزهایی را با دقت بسیاری چسب بزنید و حتما در فواصل یکسان روی کفش بچسبانید تا زیبایی آن حفظ شود. 

استفاده از بند روبان

فرض کنید یک صندل لاانگشتی دارید که می‌خواهید بنددار کنید. این ایده تزیین کفش می‌تواند آن را کاربردی‌تر هم بکند و در واقع مفید واقع شود. کافیست یک بند زیبا و یا روبان متناسب با صندل انتخاب کنید و آن را دور بندهای لاانگشتی بپیچید و به دور مچ ببرید. 

بند روبان برای کفش

اکلیلی کردن کفش پارچه‌ای

راه دومی هم برای تزیین کفش درخشان وجود دارد و بیشتر مواقعی جواب می‌دهد که از اکلیل‌های ریز استفاده کنید. کافیست چسب اکلریکیک را با مقدار مناسبی از اکلیل میکس کنید تا مخلوط یکدستی به دست بیاید و آنوقت آن را با قلمو روی قسمت‌هایی که می‌خواهید بکشید. 

کاور کردن کفش

اگر کلا کفش خود را کاور کنید و آن را با پارچه دیگری روکش کنید چه؟ خب کمی ریسکی به نظر می‌رسد ولی در عوض کاملا کفش نویی خواهید داشت. در این روش فقط می‌توانید از کفش‌های کاملا فلت و ساده (کفش باله) استفاده کنید. به علاوه روش کلی آن کمی دنگ و فنگ دارد اما به زحمتش می‌ارزد. 

گل روی صندل لا انگشتی

یکی از بهترین ایده‌های تزیین کفش برای کفش قرار دادن یک گل ترجیحا پارچه‌ای یا چرمی در قسمت جلویی و در تقاطع دو بند است. این کار در عین این که خیلی راحت است ظاهر ملیح و زیبایی در تابستان و بهار به شما می‌دهد. 

دوختن دکمه روی کفش

یکی دیگر از ایده‌های تزیین کفش با رویه‌ی پارچه‌ای یا کتان، دوختن دکمه روی آن است. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید. مثلا تعداد محدودی دکمه پر زرق و برق روی آن‌ها بدوزید یا چندین دکمه‌ی ساده کوچک و بزرگ و رنگی را با طراحی خاصی روی کفش خود بدوزید. 

منجوق‌دوزی کفش

استفاده از گلوله‌های پشمی

می‌توانید با استفاده از گلوله‌های پشمی کوچکی که معمولا در خرازی‌ها یافت می‌شود تزیین کفش خود را انجام دهید. کافیست یک کفش پاشنه‌دار یا دمپایی انتخاب کنید و نوار روی پای آن را پر از این گلوله‌های بامزه کنید.

گلوله پشمی برای تزیین کفش 

مکرومه بافی

مکرومه از راه‌های معروف دیگر برای تزیین کفش است. این ایده معمولا برای صندل و دمپایی‌های ساده به کار می‌رود. با آموزش‌های موجود در اینترنت به راحتی می‌توانید صندل خود را که رویی ساده و جلوباز دارد را مکرومه بافی کنید و استایلی تابستانی و شیک بسازید. 

رنگ کردن لژ کفش

این ایده در مورد کفش‌های ورزشی و یا ونس‌های ساده بسیار کاربردی و جذاب است. تغییر رنگ لژ کفش می‌تواند آن را به کل عوض کند و ظاهر زیبایی به آن ببخشد. کافیست دور تا دور لژ را با رنگ مد نظر خود بپوشانید یا آن را نقاشی کنید. 

تزیین کفش

استفاده از گیپور و تور

آخرین راه تزیین کفش در این لیست استفاده از نوارهای توری یا گیپوری باریک و ظریف است. می‌توانید آنها را روی حاشیه کفش‌ها بچسبانید یا بدوزید و ظاهری متفاوت برای کفش خود ایجاد کنید. 

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایده جذاب برای استایل روز

جمع بندی

 در این مقاله با بهترین ایده‌های تزیین کفش آشنا شدیم. سعی کردیم انواع راه‌ها را برای کفش‌های مختلف از کفش ورزشی گرفته تا پاشنه بلند و حتی دمپایی بیاوریم تا بنا به کاربرد خود بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید کفش زنانه داشته باشید. بهتر است از تزیینات کوچک شروع کنید و در صورت موفقیت آمیز بودن به سراغ تجربیات بزرگ‌تر بروید. 

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟