رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟ رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

سال 2023 سال سرخابی است، این را مؤسسه رنگ پنتون، که بیش از دو دهه است هر سال را با رنگی نام‌گذاری می‌کند، می‌گوید. رنگ سال 2023 غنا، گرما و قدرت مواد طبیعی را با افق‌های غنی و باز دنیای دیجیتال ادغام می‌کند. در حالی که رنگ سال گذشته به تعادل بین طبیعت فناوری نیز اشاره کرد، پنتون می‌گوید آنچه سرخابی را متمایز می‌کند توانایی آن برای پاسخ به نیاز جمعی ما به قدرت است.

رنگ سال چگونه انتخاب می‌شود؟ 

مؤسسه پنتون (Pantone) از سال 2000، رنگ‌های سال را به عنوان رنگ‌های برتر انتخاب کرده است، هدف این مؤسسه برجسته کردن رابطه بین رنگ و فرهنگ است و رنگ‌های سال به این دلیل انتخاب می‌شوند که فرهنگ جهانی را در یک لحظه خاص از زمان منعکس می‌کنند . رنگ‌های انتخابی سال پنتون بر توسعه محصول و تصمیمات خرید در انواع صنایع از جمله مد، طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصول تأثیر می‌گذارد. همچنین هدف رنگ‌های سال مؤسسه رنگ پنتون نشان دادن آخرین روند در صنایعی مانند مد، زیبایی، فناوری، طراحی و دکوراسیون منزل است.

نحوه انتخاب رنگ سال 2023

پنتون می‌گوید پس از سه سال در عمق یک بیماری همه‌گیر، مواجهه با جنگ، اقتصاد ناپایدار، ناآرامی اجتماعی، شکست زنجیره تأمین و تغییرات آب و هوایی فزاینده، ما نیاز به بهبود داریم. با این حال، ما باید انگیزه‌ای برای ادامه پیدا کنیم. در اینجا، رنگ ویوا مگنتا (Viva Magenta) ما را در قدرت و لطف می‌پوشاند و ما را به جهان می‌فرستد با آن شوری که آرزویش را داشتیم.
رنگ سال ۲۰۲۳

ویژگی‌های رنگ Viva Magenta

شرکت رنگ پنتون ویوا سرخابی را به عنوان رنگ سال خود انتخاب کرده است. ویوا مگنتا (Viva Magenta) یک سایه صورتی پررنگ است که به عنوان شجاع و نترس توصیف می‌شود. این رنگ بخشی از خانواده رنگ قرمز است، سایه ریشه در طبیعت دارد و بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت است. در ادامه با ویژگی‌های دیگری از رنگ سال 2023 آشنا می‌شویم.

رنگ سال 2023، سرخابی شگفت‌انگیز

اگرچه سرخابی از خانواده قرمز مشتق شده است، اما سرخابی روحی پر جنب و جوش را برای خود به ارمغان می‌آورد که مردم در سال آینده هوس خواهند کرد. مؤسسه رنگ پنتون، ویوا سرخابی را به عنوان رنگ رسمی سال 2023 به دلیل طبیعت شاد و در عین حال قدرتمندش نام‌گذاری کرد. پنتون همچنین خاطرنشان می‌کند که با توجه به برجسته‌تر شدن واقعیت مجازی در زندگی روزمره ما، سایه‌ای مانند سرخابی می‌تواند در هر دو دنیا پیشرفت کند و کاوش را تشویق کند.

رنگ سال 2023، رنگی غیرمعمول برای یک زمان غیرمعمول 

رنگ ویوا مگنتا (Viva Magenta) که به عنوان تن قرمز ظریف، گرم و سرد را متعادل می‌کند، به عنوان رنگی غیرمعمول برای یک زمان غیرمعمول تعبیر شد. لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون، گفت که رنگ سرخابی نشان دهنده اعتماد به دنیایی است که تلاش می‌کند در بحبوحه همه‌گیری مداوم، دوباره روی پای خود بایستد.

رنگ سال 2023، الهام از حشره‌ای به نام کوچینیل

مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون، درباره رنگ سال 2023 گفت: ویوا مگنتا رنگ پررنگ و بی‌باک است، خوش‌بینی و شادی را به تصویر می‌کشد. آیزمن بیان کرد که این رنگ از رنگ قرمز طبیعی به دست آمده از حشرات کوچک به نام کوچینیل (cochineals) الهام گرفته شده است و از آنجایی که دنیای مجازی به بخش برجسته‌تری از زندگی روزمره ما تبدیل شده است، ما به دنبال الهام‌گرفتن از طبیعت و واقعیت هستیم. رنگ ویوا مگنتا (Viva Magenta) که ریشه در بدوی دارد، ما را دوباره به ماده اصلی متصل می‌کند. با فراخوانی نیروهای طبیعت، روح ما را تقویت می‌کند و به ما کمک می‌کند تا قدرت درونی خود را توسعه دهیم.

رنگ سال 2023، رنگی بیانگر قدرت و سرزندگی 

رنگ ویوا مگنتا (Viva Magenta) رنگ سال 2023 در بسیاری از زمینه‌ها مانند مد، هنر و دکوراسیون تأثیر می‌گذارد! مؤسسه پنتون (Pantone) رنگ سال خود را جسور، شوخ و فراگیر توصیف کرده است. پس از سال 2022 چالش برانگیز، عنوان شد که یک تن قرمز پررنگ برای سال 2023 انتخاب شده است که بیانگر قدرت و سرزندگی است.

رنگ سال 2023، هماهنگ کننده دنیای واقعی و مجازی

Viva Magenta، سایه ظریف قرمز زرشکی با ترکیبی از تن‌های گرم و سرد است. Viva Magenta یک رنگ ترکیبی است که به طور هماهنگ دنیای واقعی و مجازی را در برمی‌گیرد و واقعیت چند بعدی ما را تداعی می‌کند. این رنگ قرمز کارمینی است که قاطعانه است اما تهاجمی نیست و از رویکرد "مشت در دستکش مخملی" به جای تسلط مستقیم استفاده می‌کند.
ترند رنگ ۲۰۲۳

رنگ‌های پر جنب و جوش با الهام از طبیعت

از آنجایی که رنگ‌ها به دلیل توانایی خود در جذب افراد شناخته می‌شوند، جای تعجب نیست که طراحان و برندهای دیجیتال از رنگ‌های روشن برای جذب مخاطبان استفاده می‌کنند. رنگ‌های زنده را می‌توان بازتابی از گل‌ها و گیاهان در طبیعت دید. اگرچه وقتی می‌گوییم رنگ‌های طبیعی به رنگ‌های بژ و قهوه‌ای فکر می‌کنیم، اما در واقع طبیعت پر از شگفتی‌ها و رنگ‌های زنده است.

استفاده از رنگ‌های زنده در اولین دوره بعد از قرنطینه؛ از افزایش دوپامین حمایت می‌کند و به پذیرش زندگی جدید ما کمک می‌کند. به این ترتیب استفاده‌کنندگان این رنگ به دیگران نشان می‌دهند که آماده‌اند به زندگی پرمشغله و عادت‌های اجتماعی قدیمی خود برگردند و سرگرم شوند. 

تأثیر رنگ‌ها بر روانشناسی ما

رنگ درمانی و پانسمان‌های تقویت کننده دوپامین از دیرباز مورد توجه قرار گرفته‌اند و قدمت آن به مصریان باستان بازمی‌گردد. در زمان‌های قدیم تصور می‌شد که رنگ‌های گرم قدرت را افزایش می‌دهند، رنگ‌های سرد تمرکز را افزایش می‌دهند و سبزهای کم‌رنگ نشان‌دهنده سکوت هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که رنگ‌هایی با طول موج کوتاه‌تر، آرامش را تداعی می‌کنند. انتظار می‌رود این رنگ خلاق که در فرهنگ دیجیتال جاسازی شده است، در دنیای مجازی و فیزیکی ادغام شود. حفظ و ارتقای سلامت روان به یک اولویت برای همه تبدیل خواهد شد. از سوی دیگر، مصرف‌کنندگان به محصولات و تصاویری روی می‌آورند که از نظر روانی احساس راحتی کنند. رنگ سال 2023، با ارائه حس ثبات و تعادل، این حس خوب را فراهم می‌کند.

کسب و کار پشت رنگ سال 2023

ویوا سرخابی شجاع و نترس و رنگی تپنده‌ای است که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش‌بینانه را ترویج می‌کند و روایتی جدید می‌نویسد. سرخابی جسارت و سرگرمی، اعتماد به نفس و انسانیت را متعادل می‌کند. از این رو فضاهای دیجیتال جهانی‌شدن را تسریع کرده و به مردم اجازه می‌دهد با دیگران ارتباط برقرار کنند و همدلی خود را عمیق‌تر کنند.

استفاده از رنگ سرخابی در خانه و دکوراسیون داخلی

طراحان جسور می‌توانند از تمام قدرت رنگ سال 2023 به عنوان یک کاناپه مخملی یا دیوار سرخابی استفاده کنند. کسانی که خواهان خانه‌ای خنثی تر هستند می‌توانند از آن به عنوان رنگی با رنگ‌های نود یا خنثی استفاده کنند. رنگ ویوا مگنتا به‌عنوان یک وسیله نورپردازی مجسمه‌ای شیشه‌ای یا چیدمان گل‌های ایکابانا (ikebana) در یک اتاق با رنگ‌های کاملاً خنثی می‌توان دکوراسیون را به روز و جنجالی کند. 

استفاده از رنگ سرخابی در طراحی گرافیک

مردم امروزی بخش بزرگی از روز خود را به تماشای صفحه‌ای می‌گذرانند که در آن جلوه‌های بصری به سمت رنگ‌های ملایم و خنثی گرایش دارند. طراحانی که به دنبال رنگی هستند که این فضا را کاهش دهد، رنگ سال 2023 را راه حلی جذاب خواهند یافت. برندی که از سرخابی سال استفاده می‌کند، بیان می‌کند که بی‌باک و جذاب است و برای ارائه راه‌حل‌های جدید به جهان غیرمتعارف نگاه می‌کند.

استفاده از رنگ سرخابی در دنیای مد و زیبایی

این رنگ صورتی در حال حاضر در دنیای مد و زیبایی محبوب است و اکنون راه خود را به دنیای داخلی باز کرده است. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که تعداد زیادی از این رنگ را ببینید که به عنوان یک رنگ پررنگ در وسایل تزئینی، لوازم‌آرایش و دنیای بی‌انتهای لباس ظاهر می‌شود. همچنین این رنگ در مبلمان یا به عنوان یک دیوار خود را نمایان می‌کند.
رنگ‌های ۲۰۲۳

سخن پایانی

شرکت پنتون (pantone) رنگ ویوا مگنتا (Viva Magenta) را به عنوان رنگ سال خود انتخاب کرده است. رنگ سال 2023 یک سایه صورتی پررنگ است که به عنوان شجاع و نترس توصیف می‌شود. رنگ پنتون بخشی از خانواده رنگ قرمز است، ریشه در طبیعت دارد و بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت است. این سایه قرمز جدید شادی خالص را به ارمغان می‌آورد. در حالی که این رنگ پیوندهای عمیقی با گذشته و حال دارد، مؤسسه می‌خواهد روشن کند که سرخابی رنگی است که به طور غیرقابل‌انکاری برای زمان حال مناسب است، سایه‌ای که همه مردم را تشویق می‌کند تا زندگی جسورانه را در لحظه زندگی کنند.
برای خرید کفش زنانه متناسب با رنگ سال کادنزا شما را همراهی خواهد کرد.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟