۱۰ موزه کفش در دنیا

۱۰ موزه کفش در دنیا ۱۰ موزه کفش در دنیا

از آنجایی که تقاضای مصرف کنندگان برای مدل‌های کفش همچنان بازار مد را به پیش می‌برد، این موضوع نیز علاقه به کفش‌های دوره‌های گذشته را افزایش می‌دهد. و در سرتاسر جهان، موزه‌های کفش تمام تلاش خود را می‌کنند تا تاریخ کفش را زنده نگه دارند. موزه‌ها همواره از جاهای جالب بوده‌اند و موزه کفش شاید برای بسیاری از شما از جذاب‌ترین‌ موزه‌ها باشد. بیایید چند موزه کفش در دنیا را با هم بشناسیم.

موزه‌های کفش دنیا

والری استیل، مدیر و سرپرست موزه نیویورک در مؤسسه فناوری مد، خاطرنشان کرد که در کنار هنر امپرسیونیستی، نمایشگاه‌های مد بیشترین بازدیدکنندگان موزه را به خود جذب می‌کنند. او گفت: «کفش‌ها بزرگترین جذابیت هستند. مردم بیش از هر شیء مد دیگری مجذوب کفش هستند. آن‌ها اکستنشن‌های خاص بدن هستند.»در اینجا با چند موزه کفش در سراسر دنیا آشنا خواهیم شد.

موزه های کفش معروف در ایتالیا

فلورانس، ایتالیا

کفش‌های فراگامو که از سال 1927 مترادف با کفش‌های اوت کوتور است، توسط بازیگران زن مرلین مونرو، آدری هپبورن، فریدا پینتو و جسیکا آلبا استفاده می‌شود. موزه کفش فراگامو میزبان هزاران اثر نوآورانه توسط بنیانگذار سالواتوره فراگامو است که در داخل Palazzo Spini Feroni، یک کاخ قرون وسطایی قرن سیزدهمی قرار دارد.Ferragamo که برای معرفی کفش گوه‌ای در دهه 1930 اعتبار دارد، از صنایع دستی و نوآوری پیشگام - از جمله موادی مانند چوب پنبه، سلفون، نی و پوست درخت - استفاده کرد تا راه را برای بسیاری از کفاشان مشهور دیگر هموار کند.

برای آشنایی با گرانترین کفش دنیا، مطلب گرانترین کفش دنیا کدام است؟ را مطالعه کنید.

موزه فلورانس ایتالیا

ماریکینا سیتی، فیلیپین

در حالی که این موزه دارای کفش‌های سنتی از کشورهای دیگر به همراه کفش‌های مشهور فرهنگی فیلیپین است، اما جاذبه‌ی بزرگ آن، تقریبا ۸۰۰ جفت از مجموعه کفش‌های خانم ایملدا مارکوس است. با توجه به اینکه ساخت کفش صنعت اصلی ماریکینا در منطقه‌ی مترومنیلای فیلیپین (معروف به پایتخت کفش فیلیپین) است، موزه بازدیدکنندگان را از فرآیند تولید کفش آگاه می‌کند.

ماریکینا سیتی، فیلیپین

تورنتو

گنجینه کفش‌های متعلق به سونیا باتا، یک بشردوست و کلکسیونر، تا زمان مرگ او در سال 2018 به بیش از 13000 افزایش یافت. موزه کفش باتا که توسط معمار کانادایی ریموند موریاما طراحی شده است، مجموعه او را در خود جای داده و دارای 4500 سال سابقه کفش‌سازی است. سبک‌های مصری باستان و کفش‌های ورزشی بسکتبال شکیل اونیل را خواهید دید. این موزه همچنین به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی کفش عمل می‌کند.

موزه کفش تورنتو

سامرست، انگلستان

دمپایی عروسی پرنسس دایانا، کفش‌های قرون وسطایی از لندن، کفی قرن دوم از صندل دخترانه و یک کفش چینی برای پای بسته از جمله نکات برجسته این مجموعه ۱۵۰۰ تکه‌ای در موزه کفش، در حدود ۱۶۰ مایلی غرب لندن است.بازدیدکنندگان همچنین در مورد تولید کفش و تاریخچه کفش‌های کلارکز، برندی که در سال 1825 توسط برادران جیمز و سایروس کلارک در اینجا تأسیس شد، آشنا می‌شوند.

موزه سامرست در انگلستان

روم سور ایزر، فرانسه

این صومعه قرن هفدهمی دارای 16500 نمایشگاه است که بیش از 4000 سال تاریخ از دوران باستان تا امروز را در بر می‌گیرد. گنجینه‌های موزه بین‌المللی کفش در شهر کفش‌محور رومنس، در حدود 360 مایلی جنوب شرقی پاریس، شامل کفش‌های باران‌ساز/سحرآمیز استرالیایی با موهای بافته‌شده آغشته به خون تا صندل‌های مصری 1500 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده با الیاف پاپیروس است.

روم سور ایزر، فرانسه

بلژیک

Shoes or No Shoes  در بالای تپه‌ای در میان دهکده کوچک Kruishoutem در شرق فلاندر، در حدود 70 مایلی آنتورپ قرار دارد. این نام این سوال را ایجاد می کند: آیا آن‌ها هنر هستند یا کفش هستند؟این مجموعه که توسط Dirk Vanderschueren، صاحب تولیدکنندگان کفش کورتینا تأسیس شد، شامل 2700 جفت کفش قبیله‌ای و مردم‌شناسی و حدود 1200 طرح از طراحان کفش‌های لوکس مدرن از جمله Manolo Blahnik و Christian Louboutin است.

موزه کفش بلزیک

موزه چرم و کفش هلند

در سال 1954 در یک کارخانه کفش تأسیس شد. بیش از 11000 مورد، از جمله کفش‌های کودکان و بزرگسالان در این موزه کفش وجود دارد. نمایشگاه‌های دیگر شامل کارگاه کفاشی قرن نوزدهمی است. دباغی دهه 1870 متخصص در مواد زیره. و ماشین آلات کفش کار از قرن 19 و 20.عجیب ترین آیتم این موزه یک کفش بالاتنه از طراح آمریکایی بث لوین است که بدون رویه ساخته شده بود و قرار بود با چسب به پایین پا پوشیده شود.در سال 1917، یک مجله هلندی مقاله‌ای در مورد مجموعه‌ای خصوصی از کفش‌های تاریخی و قومی منتشر کرد. در دهه 1990، چندین مورد از موارد ذکر شده در داستان در یک مرکز تحقیقاتی در Waalwijk یافت شد که در تولید کفش و چرم تخصص داشت.

موزه چرم و کفش هلند

موزه کفش در موزه و گالری هنر نورثهمپتون

این موزه در سال 1865 تأسیس شد و در سال 1873 با تلاش سازنده کفش محلی موزس فیلیپ مانفیلد به کفش اضافه شد.بیش از 12000 کفش، علاوه بر سگک، بند و شاخ کفش؛ مواد تبلیغاتی و مجلات تجاری؛ و نقاشی‌ها و چاپ‌های مرتبط با کفش در این موزه است.عجیب‌ترین اقلام KubKahs یا quabquabs – پاپوش‌های چوبی پایه‌دار اغلب به ارتفاع 2 فوت و منبت کاری شده با مروارید می‌باشند. آن‌ها که توسط زنان ثروتمند در امپراتوری عثمانی پوشیده می‌شدند، برای تمیز نگه داشتن پاها در داخل و خارج حمام طراحی شده بودند.

مطلب چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم؟ را از بلاگ کادنزا مطالعه کنید.

موزه کفش در موزه و گالری هنر نورثهمپتون

موزه کفش دانشکده پزشکی پا در دانشگاه معبد

این نمایشگاه کفش که در طول دویستمین سالگرد به عنوان یک جاذبه اضافی برای بازدیدکنندگان شهر ایجاد شد، تقریباً 300 جفت از 900 کفش آرشیو مربوط به قرن 19 و 20 را به نمایش می‌گذارد. از جمله موارد برجسته می ‌وان به صندل‌های مصری در حدود 200 سال قبل از میلاد اشاره کرد. و یک جفت سابوت فرانسوی 200 ساله (کفش چوبی). اقلام معاصر شامل کفش‌های پلتفرمی است که توسط بازیگر زن سالی استراترز از کمدی کمدی تلویزیونی «همه در خانواده» اهدا شده است. علاوه بر کفش، این مجموعه شامل کتاب‌هایی در مورد تاریخچه مراقبت از پا و پا است.

موزه کفش دانشکده پزشکی پا در دانشگاه معبد

جمع‌بندی

به لطف موزه‌ه کفش، تاریخچه کفش‌ها جمع‌آوری و نگهداری می‌شود تا بتوانیم بفهمیم انسان‌ها از کدام کفش‌ها در طول زمان استفاده کرده‌اند. کفش‌ها علاوه بر اینکه نماینده کوچکی از هر فرهنگ هستند، در مورد منابع، هنر و نیازهای هر جامعه صحبت می‌کنند. مدل‌هایی با طرح‌های بسیار استادانه، کفش‌های ساده، کفش‌های کار، کفش‌هایی برای بالا رفتن از کوه، رقصیدن یا حتی راه رفتن روی ماه، همه‌ی آن‌ها زمانی توسط شخصی استفاده می‌شد و ماجراجویی‌های آن‌ها توسط موزه‌هایی که اکنون به آن‌ها پناه می‌دهند نگهداری می‌شوند.

در صورت تمایل برای خرید کفش زنانه، از این صفحه در فروشگاه کادنزا بازدید نمایید.

سوالات متداول

موزه کفش کجاها وجود دارد؟

موزه کفش در سراسر دنیا وجود دارد، اما فرانسه، بلژیک، انگلیسو ایتالیا، معروف‌ترین موزه‌های کفش دنیا را دارند.

چه مواردی در موزه کفش نمایش داده می‌شود؟

در موزه کفش، کفش‌های تاریخی، اثرات هنری مرتبط با کفش، سازماندهی شده است. این موارد می‌تواند کفش‌های تاریخی، طراحی‌های هنری، تکنولوژی‌های تولید کفش و مدل‌های معروف کفش باشد.

آیا امکان دیدن و خرید کفش‌های تاریخی از موزه کفش وجود دارد؟

بعضی از موزه‌های کفش امکان دیدن و خرید کفش‌های تاریخی یا نسخه‌های الهام گرفته از آن‌ها را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کنند.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟