دانستنی های جالب در مورد کیف

دانستنی های جالب در مورد کیف دانستنی های جالب در مورد کیف

همه ما عاشق کیف‌های دستی هستیم!!! تقریباً غیرممکن است که هر خانمی بدون کیف دستی یا کیف پول از خانه بیرون بیاید. مطمئنم اگر بگویم پرکاربردترین لوازم جانبی زنان است اغراق نمی‌کنم. برای ما، کیف یک همراه کامل است که برای حمایت از سبک زندگی مدرن ما باید جادار، کاربردی و مقاوم باشد و یک کیف پول هرگز برای ما کافی نیست. ما برای هر موقعیتی به یک کیف نیاز داریم، یک کیف تجاری، یک کیف تلفن همراه، یک کیف خرید، یک کیف باشگاه و یک کیف مهمانی. اما مهم نیست که چقدر کیفمان را عوض می‌کنیم، یک چیز هرگز تغییر نمی‌کند: اسرار پنهان در کیف دستی بسته. در طول روز کیف، تمام وسایل ضروری خانم‌ها مانند پول نقد، تلفن، لوازم آرایش و موارد دیگر را در خود جای می‌دهد بنابراین اجازه دهید، دانستنی های جالب در مورد کیف دستی را با شما به اشتراک بگذارم.

دانستنی های جالب در مورد کیف

اوتزی، مرد یخی

تاریخچه کیف پول به بیش از 5000 سال قبل باز می‌گردد. مردی به نام اوتزی مرد یخی که قدیمی‌ترین مومیایی طبیعی اروپاست، در سال 1991 در کوه‌های آلپ پیدا شد که کیف دستی در کنارش داشت. این کیف از چرم درخت عثمانی ساخته شده بود و یک بند به آن وصل شده بود. بیشتر کیف‌های باستانی را می‌توان در هیروگلیف‌های مصری یافت که مردان را در حالی که کیسه‌هایی را به دور کمر خود حمل می‌کنند، نشان می‌دهند و در جایی دیگر در کتاب مقدس انجیل، جایی که یهودا اسخریوطی به‌ عنوان شخصی که کیف‌ها را حمل می‌کند، را می‌توان یافت.

اوتزی، مرد یخی

اصطلاح "کیف دستی" تا قبل از راه آهن وجود نداشت

خیلی‌ها این را نمی‌دانند، اما در واقع این راه‌آهن بود که زنان را به داشتن یک کیف سبک، حمل آسان و به همان اندازه کاربردی وادار کرد. حدس می‌زنم این فقط نشان می‌دهد که شما هرگز نمی‌دانید الهام از کجا می‌تواند باشد!

کم کم با رایج شدن سفرهای ریلی، نیاز به این کیسه‌ها افزایش یافت و به صنعتی مخصوص به خود شکوفا شد. بیشتر سازندگان کیف‌های دستی لوکس امروزی می‌توانند تاریخچه خود را به زمان رایج شدن سفرهای ریلی بیابند.

اصطلاح "کیف دستی" تا قبل از راه آهن وجود نداشت

کیف های شکارچی ساخته شده از پوست حیوانات

مردم در دوره‌های ماقبل تاریخ کیسه هایی با پوست حیوانات حمل می‌کردند و امروزه ممکن است در نقاشی‌های مصر باستان، سومری‌ها، اورارتویی‌ها و غیره با پیکرهایی که کیسه‌ای در دست داشتند، برخورد کنید. این کیف‌ها به عنوان کیف‌های شکارچی نامیده می‌شوند.

مطلب کیف های ترند2023 چه مدل‌هایی است؟ را از بلاگ کادنزا مطالعه کنید.

کیف دستی ساهته شده از پوست حیوانات

کیف ها در قرون وسطی

در اوایل قرون وسطی کیف پول برای مردان و زنان بسیار رایج بود. آن‌ها با تکه های گرد چرم و یک بند کشی در بالا ساخته شده بودند تا کیف را محکم ببندند. مردم به جای اینکه کیف را روی شانه حمل کنند، بند کشی را به دور کمربند خود می‌بستند، که مانند کمربندی بود که روی لباس قرار داشت. این کیف‌ها بسیار کوچک بودند و احتمالا فقط برای حمل وسایل کوچک مانند سکه مفید بودند.

کیف در قرون وسطی

کیف ها به عنوان هدیه ازدواج

جالب اینجاست که کیف‌های دستی در قرن پانزدهم میلادی با ازدواج مرتبط بودند، با یک کیسه تزئینی که در روز عروسی از طرف داماد به عروس اهدا می‌شد که نمادی از ثروت و انتقال دارایی خود به او است. چنین کیف‌هایی اغلب دارای تصاویر عاشقانه یا نشان‌های خانوادگی بودند که عشق و میراث را در پارچه خود می‌بافند. همچنین در این زمان برای شوالیه‌ها حمل "کیف‌های شکار" معمول بود. این کیف‌های شکار فقط یک بیانیه مد نبودند، بلکه بسیار کاربردی نیز بودند و متناسب با نیازهای یک سبک زندگی ناهموار و تحت سلطه فعالیت‌های بیرون از منزل طراحی شدند.

در صورت تمایل برای اشنایی با راهنمای انتخاب بهترین کیف برای تابستان، مطلب آن را در بلاگ کادنزا مطالعه کنید.

کیف دستی دوران قرون وسطی

اولین کیف پول چرمی لوکس در سال 1841 توسط غار HJ لندن ساخته شد

غار کیف‌های مقاوم و کوچکی از چرم بسیار سخت برای تمام خانواده ساموئل پارکینسون، یک صنعتگر و شاه قنادی درست کرد. کیف همسرش کوچکتر بود و ظاهر ظریف تری داشت. این کیف‌ها اکنون در موزه کیف‌های دستی آمستردام به نمایش گذاشته شده‌اند.

اولین کیف پول چرمی لوکس در سال 1841 توسط غار HJ لندن ساخته شد

لویی ویتون در پایان سال تمام کیف‌های دستی فروخته نشده‌اش را می‌سوزاند

 شایعات حاکی از آن است که لویی ویتون تمام محصولات خود را در پایان سال از بین می‌برد. این روشی است که بسیاری از برندهای لوکس برای جلوگیری از تخلفات و سرقت سهام انجام می‌دهند. به گزارش مد کوچد، راهی برای حفظ انحصاری بودن برند و جلوگیری از فروش کیف در بازار ثانویه با قیمت تخفیف خورده است.

کیف لویی ویتون

اولین کیف unisex در سال 1985 عرضه شد

قرن‌ها طول کشید تا این صنعت، کیفی را تولید کند که هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده باشد. میوچیا پرادا کسی بود که آن را ساخت. حتی امروز، پس از تقریبا 35 سال، این کیف هنوز هم بسیار مورد تقاضا است.

اولین کیف unisex

گران‌ترین کیف 34.5 میلیون دلار قیمت دارد

 کتاب رکوردهای جهانی گینس تأیید می‌کند که گران‌ترین کیف "کیف الماس 1001 شب" است که توسط خانه موعود ساخته شده است. این مدل بسیار گران قیمت 34.5 میلیون دلار است.

کیف دستی

یک زن به طور متوسط ​​6 کیف دستی دارد

یکی دیگر از دانستنی های جالب در مورد کیف، به گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، یک مطالعه جدید روی 2000 زن نشان داد که زنان به طور متوسط 6 کیف در کمد خود دارند. این یک واقعیت شناخته شده است که خانم‌ها با دیدن یک کیف زیبا نمی‌توانند جلوی خود را بگیرند. این دلیلی است که بسیاری از ما نمی‌توانیم به یک یا دو کیف محدود باشیم. ما فقط باید کمد خود را با هر کیف دستی زیبایی که می‌بینیم پر کنیم.

بیشتر بخوانید: چطور یک خانم شیک پوش باشیم؟

سه مدل کیف دستی زنانه

از هر 10 کیف، 2 عدد فیک است

غم انگیز اما واقعی! از هر 10 کیف طراحی شده که در زنان اطرافمان می‌بینیم، 2 عدد فیک هستند. برخی از عمد این محصولات ارزان را می‌خرند تا خود را به عنوان زنی شیک‌پوش نشان دهند، در حالی که برخی دیگر با این تصور که اصل هستند، آن را خریداری می‌کنند. (این مورد در ایران زیاد رایج نیست چون دسترسی به محصولات اصلی برندهای معتبری مثل chanel، Hermes و Louis Vuitton خیلی خیلی محدود است بنابراین این نسبت در ایران شاید به 100 درصد هم برسد.)

کیف دستی زنانه

کیف اولین بار توسط مردان استفاده شد

کاهنان آفریقایی باستان به خاطر علاقه‌شان به کیسه‌های مهره‌ای که برای حمل وسایل مورد نیازشان استفاده می‌شد، مشهور بودند، در حالی که هیروگلیف‌های مصر باستان ثابت می‌کنند که مردان مدت‌ها قبل از زنان، کیسه‌ها را حمل می‌کردند.

کیف دستی زنانه

اولین زیپ در سال 1920 معرفی شد

Zippers در حدود دهه 1920 برای استفاده کیف‌ها معرفی شد. شرکت هرمس شروع به ساخت کیسه‌های زیپ دار از مواد نرم کرد. اینها همچنین شامل کیف‌های گلدوزی شده بودند. شرکت هرمس در کنار شنل و لویی ویتون از اولین شرکت‌های تولید کننده کیف می‌باشد.

بیشتر بخوانید: یک صندل زنانه با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

کیف دستی زنانه

زنان در قرن 19 جعبه هایی با زنجیر دور گردن حمل می‌کردند

تا قبل از قرن نوزدهم، کیف‌های پارچه‌ای معرفی نشدند و زنان با کمک زنجیر جعبه‌هایی را دور گردن خود حمل می‌کردند. آن جعبه‌ها بسیار سنگین بودند و حمل آن‌ها در اطراف سخت بود.

سخن آخر

زنان در سراسر جهان عاشق کیف‌های دستی هستند. برای آن‌ها بیشتر شبیه یک دوست است. تمام روز با آن‌ها باشید و همه چیزهایی را که نیاز دارند حمل کنید و در عین حال آن‌ها را زیبا کنید. مشخص شده است که به طور متوسط ​​هر یک زن دادرای شش کیف دستی است! اما این تمام چیزی نیست که می‌توان در مورد کیف‌های دستی گفت. آن‌ها نیز دنیایی برای خود دارند و پر از حقایق جالب زیادی هستند. در این مقاله در مورد دانستنی های جالب در مورد کیف پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

در صورت تمایل برای خرید کیف زنانه، از این صفحه در کادنزا بازدید نمایید.

سوالات متداول

آیا در گذشته کیف ها فقط مختص خانم ها بوده است؟

خیر، همراه محبوب زنان در واقع چیزی بود که مردان در ابتدا به طور مرتب از آن استفاده می‌کردند. از کیسه  گرفته تا کیف دستی برای مدت طولانی یکی از لوازم جانبی مردانه بوده است. از کشیشان گرفته تا پزشکان، هر کدام کاربرد خاص خود را داشتند.

دانستنی های جالب در مورد کیف چیست؟

از دانستنی های جالب در مورد کیف میتوان به، اصطلاح "کیف دستی" تا قبل از راه آهن وجود نداشت، کیف اولین بار توسط مردان استفاده شد، گران‌ترین کیف 34.5 میلیون دلار قیمت دارد و لویی ویتون در پایان سال تمام کیف‌های دستی فروخته نشده‌اش را می‌سوزاند اشاره کرد.

تاریخچه پیدایش کیف دستی چه زمانی است؟

با رایج شدن سفرهای ریلی، نیاز به داشتن کیف‌های سبک افزایش یافت و به صنعتی مخصوص به خود شکوفا شد. بیشتر سازندگان کیف‌های دستی لوکس امروزی می‌توانند تاریخچه خود را به زمان رایج شدن سفرهای ریلی بیابند

 

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟