بهترین رنگ لباس برای پوست سفید چیست؟

انتخاب لباس مناسب، نقشی کلیدی در افزایش زیبایی و جذابیت استایل شما دارد. رنگ لباس می‌تواند به طور چشم‌گیری بر زیباتر شدن ظاهر شما تأثیر بگذارد. اگر رنگ لباس را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید، می‌توانید به درخشش و زیبایی طبیعی خود بیفزایید و در عین حال، نواقص احتمالی را پنهان کنید. در مقابل، رنگ نامناسب می‌تواند چهره شما را رنگ‌پریده، بی‌روح یا حتی بیمار نشان دهد. یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ لباس، توجه به رنگ پوست است.

به طور کلی، افراد با پوست روشن می‌توانند از طیف وسیعی از رنگ‌ها برای لباس خود استفاده کنند. با این حال، برخی از رنگ‌ها به طور خاص مناسب این افراد است. اگر به دنیای مد و فشن علاقه دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این نوشته با کادنزا همراه باشید تا به شما بگوییم بهترین رنگ لباس برای سفیدپوست‌ها کدام رنگ ها هستند.

چه رنگ‌هایی به سفیدپوست‌ها می‌آید؟

اگه پوست روشنی داشته باشید، حتما می‌دانید که پیدا کردن لباس در روانشناسی رنگ لباس مناسب کمی سخت است. احتمالاً این موضوع، یکی از دغدغه‌های همیشگی شماست که به دنبال رنگ‌هایی باشید که از یک طرف به چشم بیایند و از طرف دیگر باعث رنگ‌پریدگی پوست نشود.

اما جای نگرانی نیست، رنگ‌های بسیار متنوعی در دنیای رنگارنگ مد و فشن وجود دارد که استایل ایده‌آلی به پوست‌های روشن بسازد.

رنگ‌های مناسب پوست سفید

خانم الیزابت کوشیک، طراح لباس حرفه‌ای و بنیان‌گذار برند «استایلینگ الیزابت کوشیک»، در این‌باره می‌گوید: «ایجاد یک پالت رنگی مناسب برای افراد با پوست روشن، نیازمند ظرافت و دقت است. یافتن نقطه‌ی تعادل، که به نظر کار ساده‌ای می‌آید، در واقع پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. گرایش‌های فصلی و رنگ‌های ترند، اغلب باعث گمراه‌شدن در انتخاب لباس می‌شوند و در نهایت کمد لباسی پر از لباس‌های غیرقابل‌استفاده را برای ما به ارمغان می‌آورند. توصیه‌ من این است: پالت رنگی ایده‌آل خود را بیابید، در انتخاب آن منظم باشید و هرگز از آن منحرف نشوید».

خانم کوشیک و همکاران طراح او، برای دستیابی به «نقطه‌ی تعادل» مورد نظر، توصیه به استفاده از رنگ‌های خاصی می‌کنند. در ادامه‌ با شش رنگ ایده‌آل برای پوست‌های روشن آشنا خواهید شد.

1. ترکیب رنگ‎های خنثی یا رنگ های گرم 

اگر به طور معمول از رنگ‌های خنثی استفاده نمی‌کنید، چه به دلیل نگرانی از بی‌روح کردن استایل و چه به دلیل وابستگی به رنگ‌های شاد، از شما دعوت می‌کنیم برای یکبار هم که شده ترکیبی از رنگ های خنثی و گرم را امتحان کنید. به شما قول میدهد نظرتان به طور کلی تغییر خواهد کرد!

 در حالی که برخی رنگ‌های خنثی را کسل‌کننده می‌دانند، اما روی افراد با پوست روشن بسیار جذاب عمل می‌کنند، به خصوص طیف‌های روشن و خاص آن‌ها. به جای طوسی تیره، از طیف خاکستری مایل همراه با قرمز یا زرشکی استفاده کنید.

 به جای ذغالی، طیف خاکستری براق و به جای بژ، طیف کرم مایل به نسکافه‎ای را به کار بگیرید. این رنگ‌های خنثی را با تکه‌ای از رنگ‌های هماهنگ با پالت فصلی خود ست کنید و ببینید چگونه استایل شما در مرکز توجه قرار می‌گیرد.

ترکیب رنگ‎های خنثی یا رنگ های گرم

2. طیف سبز زیتونی

 در میان رنگ های گرم و به ویژه طیف سبز، «سبز زیتونی» به طور خاص برای افراد با پوست روشن پیشنهاد می‎شود. این طیف رنگی عمیق، برخلاف سایر رنگ‌های تیره، پوست روشن را تحت‎الشعاع خود قرار نمی‌دهد. به عبارت دیگر سبز زیتونی را می‌توان یک رنگی حمایتی، مکمل و در نهایت، تقویت‌کننده‌ی ظاهر تعریف کرد.

عالی‌الخصوص اینکه تنوع رنگی در خانواده زیتونی، فراتر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می‌رسد. بنابراین دست شما باز است در خرید کفش زنانه و مردانه یا انواع لباس که درجه ای را انتخاب کنید که با میزان کنتراست پوست شما مطابقت داشته باشد.

 برای افرادی با کنتراست بالا، سبز زیتونی تیره، برای کسانی که کنتراست متوسط دارند، سبز زیتونی متوسط و برای افرادی با کنتراست کم، سبز زیتونی روشن بهترین گزینه است.

طیف سبز زیتونی برای پوست سفید

3. از سورمه‌ای تا آبی کاربنی 

 یکی از رنگ‌هایی که برای افراد با پوست روشن همواره مناسب است، آبی سرمه‌ای است. این طیف تیره، کنتراست جذابی ایجاد می‌کند و حتی ممکن است بخواهید به جای مشکی، سراغ آن بروید.

در دنیایی که رنگ مشکی تقریباً به انتخابی همگانی برای لباس‌های خنثی و قدرتمند تبدیل شده است، افراد با پوست روشن باید تجدید نظری در این انتخاب داشته باشند.

 رنگ مشکی در برابر پوست روشن و شفاف، بسیار خشن به نظر می‌رسد و فرد را در خود غرق می‌کند. به جای آن، می‌توانید از خویشاوند روشن‌تر و درخشان‌تر مشکی، یعنی آبی سرمه‌ای، استفاده کنید. این رنگ همچنان خنثی و قدرتمند است و جدیت شما را می‌رساند، اما باعث نمی‌شود در آن گم شوید.

استفاده از رنگ سورمه‌ای تا آبی کاربنی برای پوست سفید

4. طیف رنگ‌های خاکی

رنگ‌های خاکی نیز برای پوست روشن بسیار مناسب هستند. به گفته‌ی «راشل کوهن»، یکی از بنیان‌گذاران برند «Third Love»، طیف‌های خاکی مانند شتری و قهوه‌ای روشن، انتخاب‌های ایده‌آلی به شمار می‌آیند.

او می‌گوید: «این رنگ‌ها کنتراست ملایمی با پوست روشن ایجاد می‌کنند و ظاهری گرم و طبیعی به وجود می‌آورند».

«هیلی ریزو»، متخصص استایل و مدیر وبلاگ مد و زیبایی «احساس خوب با هیلی»، رنگ‌های خاکی گرم مانند آجری، زیتونی و قهوه‌ای سوخته را پیشنهاد می‌کند.

او می‌گوید: «این رنگ‌ها درخششی به پوست روشن می‌بخشند و ظاهری برازنده‌تر برای آن ایجاد می‌کنند. این طیف‌های خاکی، هنگام ترکیب با پوست روشن، کنتراستی ظریف ایجاد می‌کنند که به برجسته شدن ویژگی‌های فرد کمک می‌کند، بدون اینکه زننده به نظر برسد».

علاوه بر این، به گفته‌ی ریزو، این سایه‌ها بسیار تطبیق‌پذیر هستند، به این معنی که می‌توانید «در تمام طول سال، گرما و عمق را در استایل خود بگنجانید»

استفاده از  طیف رنگ‌های خاکی برای افراد سفید پوست

5. طیف قرمز از هندوانه‌ای تا هلویی

یکی دیگر از رنگ‌های دوست‌داشتنی برای پوست روشن، «قرمز هندوانه» است. این یک قرمز متوسط خنثی است که هم با ته رنگ‌های گرم و هم سرد پوست همخوانی دارد و به همین دلیل، هم زیبا و هم تطبیق‌پذیر است. با وجود اینکه قرمز هندوانه‌ای در وسط طیف قرمز واقع شده، اما همچنان تأثیرگذاری زیادی دارد.

 استفاده از رنگ‌های طیف قرمز برای افراد سفید پوست

6. بنفش ارغوانی و سلطنتی

به طورکلی بنفش و ارغوانی رنگ‌های مرموز و اغواگر هستند که اتفاقا یک گزینه عالی برای پوست‌های سفید به شمار می‌آیند. پوشیدن این رنگ‌ها جلوه ویژه‌ای به افراد دارای پوست سفید می‌دهد و استایل آنها را بیش از پیش کاریزماتیک می‌کند. ترکیب بنفش با رنگ‌های خنثی به ویژه خاکستری، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد دارای پوست روشن است.

بنفش ارغوانی و سلطنتی؛ بهترین رنگ برای افراد سفید پوست

چه رنگ‌هایی به پوست‌های روشن نمی‌آید؟

شاید برایتان سوال باشد که چه رنگ‌هایی به پوست سفید نمی‌آید؟ در پاسخ به این سوال لازم است بگویم استفاده از رنگ‌های خیلی روشن و ملایم ممنوع! برای این حرف دلیل دارم و آن هم این است که رنگ‌های ملایم چون با رنگ پوست روشن شما هم‌رنگ هستند، هیچ کنتراستی ایجاد نمی‌کنند و در نتیجه شما در لباس محو می‌شوید و زیبایی خود را از دست می‌دهید.

به علاوه اینکه این رنگ‌ها می‌توانند رنگ طبیعی پوست شما را کم‌رنگ‌تر نشان دهند و به شما ظاهری بیمارگونه بدهند.

صورتی کم‌رنگ، آبی آسمانی، یاسی و کرم رنگ‌هایی هستند که می‌توانند پوست شما را رنگ‌پریده و بی‌روح نشان دهند و به جای آنکه شما را شاداب و سرزنده نشان دهند، چهره ای خسته و بی‌حال از شما به نمایش بگذارند.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مطلب درباره بهترین رنگ ها برای پوست سفید صحبت کردیم و یک لیست 6 تایی از بهترین رنگ برای افراد دارای پوست سفید معرفی کردیم. با دانستن رنگ پوست خود و انتخاب رنگ‌هایی که به بهترین وجه با آن مطابقت دارند، می‌توانید به زیبایی و جذابیت خود بیفزایید و در هر موقعیتی بدرخشید. فراموش نکنید که مهم‌ترین چیز، اعتماد به نفس شماست. زمانی که احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، هر لباسی که بپوشید زیبا به نظر خواهید رسید.

سوالات متداول

چه رنگ هایی به پوست سفید می‌آید؟

ترکیب رنگ‌های خنثی و گرم، سورمه ای، زیتونی، قرمز، سورمه ای و آبی کاربنی و بنفش

چه رنگی به پوست سفید نمی‌آید؟

آبی کمرنگ، رنگ‌های پاستلی، رنگ‌های نود، لیمویی 

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟