کفش چقدر جا باز میکند؟ نکات و راهکارهای جا باز کردن کفش

کفش چقدر جا باز میکند؟ نکات و راهکارهای جا باز کردن کفش کفش چقدر جا باز میکند؟ نکات و راهکارهای جا باز کردن کفش

تجربه جا باز کردن کفش برای همه ما آشناست. اما آیا تا به حال به فکر این بوده‌اید که چگونه این عمل را به بهترین شکل انجام دهید؟ در این مطلب، به بررسی مراحل و تکنیک‌های مناسب برای گشادی کفش‌های تنگ می‌پردازیم تا شما بتوانید به راحتی و با اطمینان کفش‌های خود را پا کنید و از راحتی آن‌ها لذت ببرید. در این مقاله از کادنزا با ما همراه باشید و با گام‌های ساده و آموزش‌های مفید، بهترین نتیجه را در این فرآیند به دست آورید.

استفاده از روزنامه برای جا باز کردن کفش

بعد از خرید کفش زنانه و مردانه کفش چقدر جا باز میکند؟ برای استفاده از این روش:

 1. ابتدا باید یک روزنامه را به اندازه‌ی کفش‌هایتان برش دهید.
 2. سپس آن را در آب بخیسانید تا به طور کامل مرطوب شود. در این مرحله باید به این نکته توجه کنید که روزنامه نباید بیش از حد خیس شود، زیرا ممکن است آب به داخل کفش‌هایتان نفوذ کند.
 3. پس از آن، روزنامه را به دقت داخل کفش‌هایتان قرار دهید. مطمئن شوید که کل سطح کفش توسط روزنامه پوشیده شده است. در صورتی که کفش‌هایتان بسیار بزرگ هستند، می‌توانید از تعداد بیشتری روزنامه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
 4. بعد از جا باز کردن کفش‌ با روزنامه مرطوب، آن‌ را در محلی خشک و دور از نور خورشید قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا روزنامه خشک شود و کفش با این فرآیند جا باز کند.

استفاده از روزنامه برای جا باز کردن کفش

استفاده از حرارت برای جا باز کردن کفش

برای انجام این روش، می‌توان از چندین روش مختلف استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه‌های حرارتی است.

 1. در این روش، از یک سشوار استفاده کنید که قابلیت تنظیم دماهای مختلف را دارد.
 2. ابتدا، کفش را روی سطح صافی قرار داده و سپس سشوار را در دمای متوسط تنظیم کنید و آن را به فاصله حدود 15 تا 20 سانتی‌متر از کفش قرار دهید.
 3. با توجه به نوع کفش، انواع زیره کفش و مواد ساخت آن، مدت زمان لازم برای این عمل ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، حدود 2 تا 3 دقیقه باید کفش را تحت تاثیر حرارت قرار دهید.
 4. بعد از مدت زمان مشخص شده، سشوار را خاموش کنید و پاهای خود را به آرامی درون کفش ببرید. از آنجایی که کفش هنوز گرم است بهتر است با پوشیدن جوراب گرمای کفش را کمتر حس کنید.

روش دیگری که می‌توان برای جا باز کردن کفش با استفاده از حرارت استفاده کرد، استفاده از آب گرم است.

 1. در این روش، کفش را داخل آب گرم قرار می‌دهیم و صبر می‌کنیم تا مواد درون کفش نرم شوند.
 2. سپس با استفاده قالب کفش، آن را به آرامی باز می‌کنیم.

این روش به ویژه برای کفش‌هایی که به دلیل قرارگیری در معرض آب زیاد سفت شده‌اند، بسیار موثر است.

استفاده از حرارت برای جا باز کردن کفش

قرار دادن کفش در فریزر برای بزرگ شدن آن

مراحل این روش به شرح زیر است:

 1. اولین قدم برای اجرای این روش، تمیز کردن کفش‌ها است. لطفاً ابتدا خاک و گرد و غبار موجود روی کفش‌ها پاکسازی کنید. سپس با یک دستمال تمیز و مرطوب، سطح کفش را تمیز کنید.
 2. بعد از تمیز کردن کفش‌ها، آن‌ها را در یک پلاستیک دسته‌دار قرار دهید. این کار به جلوگیری از خراشیدن کفش‌ها در فریزر کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از یک پارچه نازک برای پوشاندن کفش‌ها قبل از قرار دادن آن‌ها در پلاستیک استفاده کنید.
 3. حالا کفش‌ها را به دقت در فریزر قرار دهید. بهتر است آن‌ها را در قسمتی از فریزر قرار دهید که فضای کافی برای جا دادن آن‌ها وجود داشته باشد. همچنین مطمئن شوید که کفش‌ها خم نشده‌اند.
 4. پس از قرار دادن کفش‌ها در فریزر، صبر کنید تا آن‌ها منجمد شوند. معمولاً حدود چهار تا هشت ساعت برای منجمد شدن کفش‌ها کافی است.
 5. پس از گذشت این مدت، کفش‌ها را از فریزر خارج کنید و اجازه دهید به آرامی در یک فضای مناسب خشک شوند.

با انجام این روش، شما می‌توانید کفش‌های تنگ خود را گشاد کنید. با این حال، لازم به ذکر است جا باز کردن کفش با این روش ممکن است بر روی برخی از کفش‌ها مانند کفش‌های چرمی جوابگو نباشد. به طور کلی، با توجه به تجربه شخصی این روش می‌تواند تا ۱ سایز کفش را گشادتر کند.

قرار دادن کفش در فریزر برای بزرگ شدن آن

۳ روش برای جا باز کردن کفش چرم

جا باز کردن کفش چرم البته با مقایسه چرم طبیعی با چرم مصنوعی ممکن است برای برخی افراد مشکل باشد، اما با راهکارهای مناسب در ادامه می‌توانید به راحتی کفش چرم خود را باز کنید.

 1. استفاده از پاکت‌های یخ: یک روش دیگر برای بازکردن کفش‌های چرم استفاده از پاکت‌های یخ است. شما می‌توانید یک پاکت یخ را درون کفش قرار داده و صبر کنید تا یخ آب شود. به دلیل اینکه آب هنگام یخ زدن انبساط می‌یابد، کفش چرم شما نیز باز می‌شود.
 2. استفاده از روش حرارتی: جا باز کردن کفش چرم را می‌توانید با استفاده از روش حرارتی نیز انجام دهید. برای این منظور، یک سشوار را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کفش نزدیک کنید.

حرارت باعث انبساط چرم می‌شود و باز کردن کفش را آسان‌تر می‌کند. با این حال، توجه داشته باشید که حرارت زیاد ممکن است به چرم آسیب برساند، بنابراین از دور نسبتاً کم سشوار استفاده کنید.

 1. استفاده از کرم مرطوب‌کننده: یک راهکار دیگر برای باز کردن کفش چرم استفاده از کرم مرطوب‌کننده است. شما می‌توانید کرم را به آرامی روی سطح کفش بمالید و سپس صبر کنید تا کرم درون چرم جذب شود. این کار باعث انعطاف پذیری بیشتر چرم می‌شود و باز کردن کفش را آسان‌تر می‌کند.

کفش چقدر جا باز میکند؟

دکتر آلبرتو روزنتال، متخصص جراحی پا می‌گوید: جا باز کردن کفش به علت افزایش جریان خون در پا، می‌تواند به بهبود کاهش التهاب و کاهش ریسک بروز آسیب‌های مربوط به پا کمک کند. در این رابطه، باید توجه داشت که میزان جا باز کردن کفش‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد.

 • نوع کفش

یکی از این عوامل، نوع کفش است. برخی از کفش‌ها مانند کفش‌های ورزشی (کتونی دخترانه و پسرانه)، به دلیل نیاز بیشتر به حرکت آزاد پا، قابلیت جا باز کردن بیشتری دارند. در عین حال، کفش‌های رسمی و مجلسی که بیشتر برای مواقع خاصی طراحی می‌شوند، معمولاً جا باز کردن کمتری دارند.

 • سایز کفش

علاوه بر نوع کفش، سایز کفش نیز به میزان جا باز کردن آن تأثیر می‌گذارد با در نظر گرفتن تبدیل سایز پا ایرانی به امریکایی در برخی از کفش‌ها که سایزای متفاوتی دارد. اکثر کفش‌ها دارای سایز‌بندی استاندارد هستند که با توجه‌ به اندازه‌گیری دقیق پاها طراحی شده‌اند. با افزایش سایز کفش، معمولاً جا باز کردن بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

 • طراحی داخلی کفش

همچنین، طراحی داخلی کفش نیز می‌تواند تأثیر قابل توجهی در جا باز کردن کفش داشته باشد. استفاده از فوم‌های نرم و ارگونومیک در طراحی داخلی کفش، باعث افزایش راحتی و جا باز کردن بیشتر می‌شود.

کفش چقدر باز میکند؟ در نهایت، دقت در انتخاب کفش‌های مناسب با توجه به نیازهای شخصی و فعالیت‌های روزانه می‌تواند به دستیابی به کفش‌هایی با جا باز کردن مناسب کمک کند. همچنین، توصیه می‌شود کفش‌ها را با توجه به راهنمایی‌های تولیدکننده و توصیه‌های پزشکی انتخاب کنید.

اهمیت جا باز کردن کردن کفش و اندازه مناسب آن

اهمیت جا باز کردن کردن کفش و اندازه مناسب آن

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهند که پوشیدن کفش با سایز نامناسب می‌تواند عوارض جدی برای سلامت پای انسان داشته باشد و تمامی قسمت‌های پا از جمله پوست، استخوان‌ها، عضلات و ارتباطات عصبی در معرض خطر قرار دهد. بنابراین، جا باز کردن کفش و استفاده از آن در طول روز بسیار حائز اهمیت است.

پوشیدن کفش با سایز مناسب به طور مستقیم تاثیر مثبتی بر راه رفتن و تعادل بدن دارد. وقتی کفش با سایز مناسب پوشیده می‌شود، پاها به طور صحیح درون کفش قرار می‌گیرند و فشار به طور یکنواخت توزیع می‌شود. این باعث می‌شود تا استحکام عضلات و استخوان‌ها افزایش یابد و در نتیجه پای شما در طول زمان قادر به تحمل فشار و وزن بهتری باشد.

با انتخاب کفش با سایز مناسب، می‌توانید از مشکلاتی نظیر خستگی، درد و مشکلات مربوط به پای شما جلوگیری کنید. برای انتخاب کفش مناسب، نیاز است سایز صحیح پا را اندازه‌گیری کنید و از جدول سایز کفش استفاده کنید. همچنین، در هنگام خرید کفش، به راحتی آن برای پا توجه کنید.

سخن پایانی

به این نتیجه می‌رسیم که جا باز کردن کفش نیازمند روش‌های متنوعی است. از روش سنتی و پیچیده تا راه حل‌های ساده و کارآمد، هرکدام از این روش‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا به راحتی کفش خود را مناسب سایز پاهایمان گشادتر کنیم. اگر همیشه با این مشکل مواجه هستید، به شما توصیه می‌کنم تمام روش‌ها را امتحان کنید و ببینید کدامیک بهترین نتیجه را به شما می‌دهد.

سوالات متداول

چرا به جا باز کردن کفش هایمان نیاز داریم؟

برخی از کفش‌ها به دلیل ساختار می‌توانند تنگ باشند و این موضوع می‌تواند به پاها آسیب وارد کند‌. به همین دلیل نیاز است این فرآیند را انجام دهید.

چقدر طول می‌کشد کفش جا باز کند؟

معمولا جواب این سوال به جنس و نوع کفش بستگی دارد اما با روش‌های خانگی می‌توان سریع این فرآیند را انجام داد.

آیا جا باز کردن کفش به ساختار کفش آسیب می‌رساند؟

خیر، اگر این فرآیند با دقت بالا و اصولی انجام شود، هیچ آسیبی به کفش وارد نمی‌کند.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟