۱۵ ایده تیپ اداری با کفش اسپرت

باتوجه به تفاوت دیدگاه‌ها در حوزه استایل‌سازی، حق انتخاب بیشتری برای تیپ اداری با کفش اسپرت به وجود آمده است. انتخاب کفش‌های راحت و متناسب در محیط کار برای ایجاد حالت اداری و نیمه رسمی برای تیپ اسپرت لازم است. به‌غیر از این، ضرورت راحتی و سادگی و توجه به کیفیت کفش از موارد مهم دیگر برای تیپ‌سازی اداری هستند.

اما تیپ اسپرت اداری به این موارد خلاصه نمی‌شود و پیرو اصول و نگرش گسترده‌تر در حوزه مد است. در ادامه این مطلب از کادنزا ما قصد داریم از آن‌چه برای تیپ اداری باید بدانید، بیشتر بگوییم و ۱۵ ایده در این خصوص به شما معرفی کنیم.

اهمیت تیپ اداری با کفش اسپرت

تردیدی نیست که بارها و بارها برای همه پیش آمده است که به قضاوت افراد بر اساس ظاهر و پوشش آ‌ن‌ها پرداخته‌ایم. زمان‌هایی که از افراد شناختی نداریم و می‌خواهیم با یک نگاه، ذهن‌خوانی کنیم. البته که این مسئله به‌طور کامل، اشتباه است اما نشان می‌دهد که استایل افراد چقدر می‌تواند مهم باشد. در واقع تیپ افراد حکم شناسنامه و هویت آن‌ها را دارد.

این حرف مصداق جمله زیبا از ریچل زویی (طراح مد و استایلیست آمریکایی) است که می‌گوید: «استایل و سبک پوشش شما چیزی است که شما را معرفی می‌کند؛ قبل از آن‌که خودتان خودتان را معرفی کنید» سلیقه، سبک زندگی، علاقه‌ها، مشخصه‌های شخصیتی و بسیاری موارد دیگر در تیپ اداری با کفش اسپرت دخترانه و پسرانه نقش دارند.

امروزه هنر مد و استایل‌سازی توانسته بسیاری پوشش‌ها را تغییر یا سر و سامان دهد. این قضیه را نمی‌توان کتمان کرد که برای برخی از جوامع به‌دلیل محدودیت‌های فرهنگی و قانونی، پیروی از همه اصول مد، ناممکن است. نکته این است که بسیاری از هنرها و علوم مختلف دست به دست هم داده‌اند تا مدلینگ و تیپ‌سازی نفوذ بیشتری در افراد پیدا کنند.

استایل‌های مختلفی برای هماهنگ‌سازی در محیط‌های خاص کاری و اداری پدید آمدند. تیپ اداری یکی از انواع استایل‌ها است که برای این فضاهای نیمه رسمی در همه جای دنیا شناخته می‌شود. استایلی که بیانگر شخصیت حرفه‌ای بودن و متناسب با محیط کار است و کم‌تر قوانین سختگیرانه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین استایل با کفش ونس

آنچه از تیپ اداری باید بدانید

یکی از محیط‌هایی که باید استایل متفاوت و نزدیک به رسمی داشته باشد، محیط کاری یا اداری است. مواجه شدن با این‌که چه لباسی بپوشم که مناسب باشد، چالش‌برانگیز است. این‌که آیا تیپ اداری با کفش اسپرت مناسب است یا نه یا بهترین استایل برای کار کدام است، دغدغه افراد به‌خصوص خانم‌ها است. اگر بخواهیم در نگاه ساده‌تر تیپ اداری را بررسی کنیم باید به 3 مولفه لباس، کیف زنانه اسپرت و کفش بپردازیم.

بیشتر بخوانید: 20 ترفند ست کردن کیف و کفش

لباس در محیط اداری

مهم‌ترین آیتم برای داشتن یک تیپ اداری استایل مناسب با پوشش و لباس درخور است. فرقی نمی‌کند آقا باشید یا خانم، هر لباسی نمی‌تواند مناسب محیط کار باشد. اگر جزو ارگان یا اداره‌ای نیستید که مجبور به پوشیدن لباس‌های یک‌دست باشید، انتخاب به‌عهده خود شما می‌شود. اما باز هم مجبور هستید لباسی در چهارچوب ترکیب کسب‌وکار بپوشید.

باید سعی کنی تعادل بین حرفه‌ای بودن و متمایز بودن، پیدا کنید. در عین حال نمی‌توانید زننده یا بی‌تفاوت لباس بپوشید. اگر بخواهید حرفه‌ای و متشخص به نظر برسید، لباس‌های ناجور و اذیت‌کننده، مجلسی یا خیلی راحت، گزینه‌های مناسب برای محیط اداری نیستند. در این خصوص مدیران شما، الگوهای خوبی برای ایده گرفتن در تیپ اسپرت اداری هستند.

بیشتر بخوانید: 30 ایده برای ست کفش اسپرت زنانه

کیف برای تیپ اداری

کیف، مولفه دیگری برای ساخت استایل مناسب محیط کار است. بهترین گزینه برای تیپ اداری کیف جادار و در عین حال زیبا و باکیفیت است. مواردی که از زرق و برق در آن خبری نباشد. استفاده از رنگ‌های خنثی و ملایم مانند سورمه‌ای، طوسی، قهوه‌ای و مشکی به زیبایی بیشتر تیپ اداری کمک می‌کند. باید کیف‌ها با یک تناژ سایه روشن، متناسب با کفش‌های اسپرت باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی برندهای معروف کیف در جهان

تیپ اداری با کفش اسپرت

کفش یکی دیگر از موارد مهم در ساخت تیپ اداری است که هم‌زمان می‌تواند سلامت افراد را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد. استفاده از کفش‌های نامناسب برای طولانی‌مدت به‌طور قطع، خستگی و آسیب پاها را به‌دنبال دارد. انتخاب اول برای بیشتر افراد تیپ اداری با کفش اسپرت است اما هر کفش اسپورتی نمی‌تواند گزینه معقولی باشد. علاوه‌بر این استفاده از کفش‌های جلو باز و خرید صندل‌ زنانه، نامناسب‌ترین پوشش برای محیط اداری محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: 10 استایل تابستانی شیک با صندل

2 اصل مهم برای تیپ اداری با کفش اسپرت

باتوجه به این‌که کفش‌های اسپرت وضعیت بهتری را برای پاهای ایجاد می‌کنند، ساختن تیپ اداری با کفش اسپرت محبوب شده است. البته نباید انتظار داشته باشید که یک کفش را با چندین لباس بتوانید ست کنید یا هر کفشی با هر لباسی متناسب باشد. بهترین راه‌حل این است که اصول متداول در این خصوص را بدانید تا بیشتر بتوانید استایل شخصی و اداری خود را شکل دهید.

  • توجه به رنگ‌ها

رنگ‌ها اثرات عمیق بر تیپ اسپرت اداری دارند. ناهماهنگی رنگی بین پوشش و کفش، کل زحمت شما را بر باد می‌دهد. حتی گاهی می‌تواند خنده‌دار هم به نظر آید. انتخاب رنگ مناسب کفش اسپرت باید هماهنگ و در یک گروه طیف رنگی باشد. رنگ‌های خنثی و ملایم گزینه‌های مناسب‌تر برای تیپ اداری با کفش اسپرت هستند.
بیشتر بخوانید: معرفی بهترین رنگ های مکمل در لباس

  • تطابق الگو و بافت

ترکیب الگو و بافت لباس گزینه دیگری است که در انتخاب کفش اسپرت مناسب، حائز اهمیت است. طرح و الگوی لباس و کفش باید تکمیل‌کننده هم باشند. در انتخاب‌های نادرست، کفش‌های نامناسب مخالف و خنثی‌کننده طرح و بافت لباس است. ست کردن طرح‌های مشابه و هماهنگی بافت لباس و کفش باید با رعایت پالت رنگی هم باشد.

15 ایده تیپ اداری با کفش اسپرت

بنا به گفته کریستین لوبوتین طراح معروف در سبک کفش‌های اسطوره‌ای: «کفش‌ها بیانگر روحیات و نگرش شما به زندگی هستند. کفش‌ها می‌توانند از لحاظ جسمی و احساسی شما را تغییر دهند» با دقت در دیدگاه افراد معروف در حوزه مد و لباس به اهمیت بیش از حد کفش‌ها پی می‌بریم. در ادامه ایده‌های تاثیرگذار برای تیپ اداری با کفش اسپرت را بیشتر توضیح می‌دهیم.

1. انتخاب کفش اسپرت سفید

یک کفش کتانی سفید در کمد لباس‌ها همیشه می‌تواند راه نجاتی برای تیپ اداری با کفش اسپرت باشد. هنگامی که لباسی با طیف رنگی روشن یا جین استفاده می‌کنید، آیتم کفش کتانی سفید انتخاب فوق‌العاده‌ای است که چشم‌ها به دیدن آن عادت کرده است.

بیشتر بخوانید: 10 روش تضمینی برای تمیز کردن کفش سفید

 انتخاب کفش اسپرت سفید برای تیپ اداری

2. شلوارهای جین و کفش ورزشی

از آن‌جا که در گنجینه لباس، همیشه شلوارهای جین به وفور پیدا می‌شوند، می‌توانید به کمک کفش‌های ورزشی تیپ اسپرت اداری بسازید. کفش‌های ورزشی مناسب با شلوارهای جین، ظاهر را زیباتر می‌سازند. البته شلوار جین با زاپ، خیلی گشاد یا کوتاه مناسب تیپ اداری نیستند.

بیشتر بخوانید: کفش مناسب پیاده روی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

انتخاب شلوارهای جین و کفش ورزشی برای تیپ اداری

3. کفش اسپرت خاکستری

با این‌که تیپ اداری گرایش به رنگ‌های روشن پیدا کرده است اما همچنان رنگ‌های تیره، انتخابی جذاب‌تر است. استفاده از کفش‌های اسپرت خاکستری با گسترده‌ای از رنگ‌های تیره برای تیپ اداری با کفش اسپرت، عالی به نظر می‌رسند. رنگ‌های مشکی، خاکستری و سرمه‌ای و بسیاری رنگ‌های دیگر با خاکستری ست می‌شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برندهای کفش زنانه در جهان

انتخاب کفش اسپرت خاکستری برای تیپ اداری

4. کفش اسپرت با لباس طرح مردانه

حتی به عنوان یک خانم پوشیدن مانتو یا کت طرح دوخت مردانه، استایلی اسپرت و مناسب برای محیط اداری محسوب می‌شود. کفش‌های کالج و کتانی با پوشش طرح دوخت مردانه بی‌نظیر به نظر می‌آیند. استفاده از طرح‌های مردانه از محبوب‌ترین تیپ‌های اسپرت اداری محسوب می‌شود.

انتخاب کفش اسپرت با لباس طرح مردانه برای تیپ اداری

5. تیپ اداری با نیم بوت اسپرت

در ماه‌های سرد سال استفاده از بوت زنانه شیک و نیم بوت‌های اسپرت با رح‌های ساده ایده بی‌نظیر برای تیپ اداری با کفش اسپرت است. نیم بوت با لباس و کیف مناسب، ترکیب چشم‌گیری برای فصول سرد هستند که طرفداران بی‌شماری دارد.

بیشتر بخوانید: مهمترین نکات خرید آنلاین بوت

تیپ اداری با نیم بوت اسپرت

6. کفش ورزشی و لباس‌های زمستانی

سویی‌شرت، ژاکت کش یا بافت پشمی، مانتو و کت‌های زمستانه همه با کفش ورزشی با توناژ رنگی متناسب هم‌خوانی دارند. کفش‌های ورزشی کم‌طرح و ساده‌تر با لباس‌های زمستانی، تیپ اسپرت اداری بهتری می‌سازند.

بیشتر بخوانید: 40 ایده شیک و گرم برای استایل زمستانی

کفش ورزشی و لباس‌های زمستانی در تیپ اداری

7. ترکیب رنگ سیاه و سفید

یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای تیپ اداری با کفش اسپرت تمرکز بر ترکیب رنگ‌های ضد و نقیض به‌خصوص سیاه و سفید است. تضاد رنگی جذابیت بی‌نظیری را به فرم و ظاهر اداری می‌دهد و با بسیاری کفش‌های اسپرت ست می‌شود.

بیشتر بخوانید: با لباس مشکی چه کفشی بپوشیم؟

ترکیب رنگ سیاه و سفید در تیپ اداری

8. رنگ‌های شطرنجی با کفش اسپرت

لباس‌ها با طرح چهارخانه و 2 رنگ یا طرح‌های شطرنجی متناسب با کفش اسپرت هستند. می‌توانید کفش‌هایی هم‌رنگ با یکی از رنگ‌های زمینه شطرنجی انتخاب کنید و ترکیب خیره‌کننده بسازید.

رنگ‌های شطرنجی با کفش اسپرت در تیپ اداری

9. لباس‌های تک رنگ و کفش اسپرت

مواقعی که پوشش شما تک رنگ است، می‌توانید کفش‌های اسپرت با یک پله رنگی تیره‌تر یا روشن‌تر انتخاب کنید. ادغام جذاب و زیبایی را می‌توانید با این ایده برای تیپ اداری با کفش اسپرت بسازید.

لباس‌های تک رنگ و کفش اسپرت در تیپ اداری

10. عناصر هم‌رنگ با کفش اسپرت

آقایان می‌توانند از کلاه، شال گردن، هد سر و کیف هم‌بافت و هم‌رنگ کفش استفاده کنند. خانم‌ها نیز می‌توانند از کیف، شال گردن، روسری، دستمال سر یا عناصر دیگر هم‌رنگ با کفش استفاده کنند. ایجاد هماهنگی بین عناصر ترکیبی و کفش اسپرت در زیباتر کردن تیپ اداری موثر است.

 عناصر هم‌رنگ با کفش اسپرت در تیپ اداری

11. ظاهر کلاسیک با کفش اسپرت

تیپ‌سازی با ظاهری کلاسیک یکی از بهترین ایده‌ها برای تیپ اداری با کفش اسپرت است. پوشش‌های دکمه‌دار و شلوارهای ساده اما شیک و انتخاب کفش‌های با الگو و طرح مناسب، ظاهر کلاسیک و مناسب با محیط کار می‌سازد.

ظاهر کلاسیک با کفش اسپرت در تیپ اداری

12. اهمیت اجزا و اکسسوری‌ها

برای تیپ‌سازی اداری می‌توانید از اکسسوری روی کفش گردن‌بند، دست‌بند، سرآستین، گیره، ساعت، کمربند و دیگر اکسسوری‌های جذاب کمک بگیرید. جزئیات کار باید با هم تناسب داشته باشند تا خط هماهنگی رعایت شود.

اهمیت اجزا و اکسسوری‌ها در تیپ اداری

13. رنگ‌های خنثی برای تیپ اسپرت اداری

رنگ‌های جیغ برای محیط‌های اداری کم‌تر دوست داشتنی هستند و به ازای آن، رنگ‌های خنثی همه‌پسند و محبوب‌تر به چشم می‌آیند. یک ترکیب رنگی خنثی آیتمی جذاب و زیبا برای تیپ اداری با کفش اسپرت می‌سازد. برای ترکیب رنگی خنثی می‌توانید از اکسسوری‌های نقره یا طلا سفید هم استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی برای تیپ اسپرت اداری

14. لباس‌های درخور اندام

برای ایجاد تیپ اداری با کفش اسپرت از پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ خودداری کنید. بهتر است لباس‌ها درخور اندام و خوش دوخت باشند. در این صورت می‌توانید بهترین کفش‌های اسپرت را با لباس خود ست کنید.

لباس‌های درخور اندام در تیپ اداری

15. عدم استفاده از طرح‌های درهم و شلوغ

برای تیپ اداری با کفش اسپرت چه برای خانم‌ها و چه آقایان، طرح‌های شلوغ و درهم جذاب نیستند. استفاده از پوشش‌هایی که الگوی طرحی شلوغ و تکرارشونده دارند، نمی‌‌تواند گزینه ایده‌آلی برای تیپ اسپرت باشند.

عدم استفاده از طرح‌های درهم و شلوغ

تجربه شخصی من از استایل‌سازی اداری

من همیشه مشتاق شنیدن تجربیات دیگران هستم اما این‌ بار تجربه شخصی خودم را با شما به اشتراک می‌گذارم. قبل‌تر من هم اطلاعات کمی از مدلینگ، استایل‌سازی و تیپ‌ها داشتم تا زمانی که عضو گروه طراحی و دوخت یک مجموعه حرفه‌ای شدم. روزهای اول برایم جالب بود که انتخاب هر الگو، طرح، مدل و رنگ همه پیرو الگوریتم خاصی بود.

مجموعه کاری روی استایل‌سازی‌های زیادی فعالیت می‌کرد. باتوجه به اندوخته خودم در این سال‌ها می‌دانم که استایل‌های مینیمال، کلاسیک و کالج مناسب تیپ اداری با کفش اسپرت هستند. در این خصوص تجربه و اطلاعات خودم را در قالب زیر دسته‌بندی کردم. شاید راه‌حل یا الهام‌بخش برای شما در تبپ‌سازی اداری باشد.

استایل

طرح

رنگ

استایل مینیمال

طرح‌های ساده و شیک

توناژ رنگی خنثی با غلظت ملایم

استایل کلاسیک

طرح‌های راه‌راه، شطرنجی، یکنواخت

رنگ‌های ملایم خاکستری، کرم، مشکی، سورمه‌ای

استایل کالج

تک طرح‌های هماهنگ

طیف رنگی سورمه‌ای، مشکی، سبز تیره، قهوه‌ای

سخن پایانی

تیپ اداری با کفش اسپرت باید ترکیبی از استایل شخصی در چهارچوب محیط کاری باشد. این کار در عین حال که ظاهر زیبا و حرفه‌ای به شما می‌بخشد، خلاقیت و شخصیت شما را نیز به نمایش می‌گذارد. با درک بیشتر اصول تیپ‌سازی و رعایت ترکیب رنگ‌ها و الگوها می‌توانید گزینه‌های جذاب بسازید.

علاوه‌بر این می‌توانید از ایده‌های تیپ اسپرت اداری کمک بگیرید تا با تطبیق آن‌ها با لباس‌های خود استایل شخصی خود را داشته باشید. توجه کنید که در این خصوص می‌توانید از اکسسوری‌ها و عناصر کمکی نیز برای چشم‌گیر کردن تیپ کاری خود کمک بگیرید. الگوها و الگوریتم‌های افراد معروف نیز راهنمای خوبی برای شما خواهند بود.

سوالات متداول:

 اهمیت تیپ و استایل در چیست؟

باتوجه به قضاوت افراد از روی ظاهر می‌توانیم بگوییم که تیپ افراد نمایانگر هویت و شناسنامه آن‌ها تلقی می‌شود. علاوه‌بر این سلیقه، سبک زندگی، مشخصه‌های شخصیتی و علایق شما را نیز به نمایش می‌گذارد.

اصول تیپ اداری با کفش اسپرت چیست؟

برای تیپ اسپرت اداری توجه به اهمیت رنگ‌ها در اولویت است. ضمن این‌که تطابق الگو و بافت در پوشش و کفش‌ها باید رعایت شوند تا نتیجه متعادلی ایجاد کند.

بیشترین استایلی که برای تیپ اداری با کفش اسپرت استفاده می‌شود کدام است؟

متداول‌ترین استایل‌ها مینیمال، کلاسیک و کالج هستند که برای تیپ اسپرت اداری ایده‌آل به نظر می‌آیند. شاید افراد با این اسامی آشنا نباشند اما بارها و بارها، تیپ‌هایی مطابق با قواعد این استایل‌ها زده باشند.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟