نکات مهم برای خرید آنلاین کفش

گاهی اوقات خرید آنلاین کفش می‌تواند دردسرساز باشد، اغلب شما نگران مسائل این‌چنینی خواهید بود. آیا کفش کاملاً مناسب خواهد بود؟ آیا همان رنگی است که نشان‌داده‌شده است؟ همان‌طور که ادعا می‌کنند راحت هستند؟ آیا آنها بادوام و باکیفیت هستند؟ ما اینجا هستیم تا راهنمای خرید آنلاین کفش برای شما باشیم. همان‌طور که می‌دانید خرید آنلاین کفش می‌تواند تجربه خوبی باشد اگر با ترفندهای خرید آن آشنا باشید؛ بنابراین ما به شما کمک خواهیم کرد تا با رعایت چند نکته ساده کفش مورد نظر خود را آنلاین خریداری کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی‌های كفش استاندارد چیست؟

پا قلب دوم ما محسوب می‌شود و انتخاب کفش مناسب، راحت و بادوام بسیار مهم است. کفش پوشیدنی است که برای خرید آن معمولاً  شما هزینه‌های زیادی را متقبل می‌شوید. خرید یک کفش مناسب آن‌قدر مهم است که اگر به‌درستی انتخاب نشود بعد از مدتی قوزک و پاشنه شما را دچار آسیب می‌کند. همچنین پوشیدن سایز مناسب برای جلوگیری از مشکلات پا؛ مانند میخچه و پینه مهم است. 

بسیار مهم است که کفش‌هایی را پیدا کنید که راحت باشند، درد ایجاد نکنند و به پاشنه‌ها یا قوس‌های پا فشار نیاورند. هنگام خرید کفش زنانه نکاتی وجود دارد که می‌تواند پیداکردن جفت مناسب را آسان‌تر کند.  اما انتخاب هوشمندانه و داشتن مرجع مناسب برای راهنمای خرید آنلاین کفش می‌تواند شما را از چنین دردسرهایی نجات دهد. یک کفش استاندارد ویژگی‌های زیر را باید دارا باشد:

قالب کفش باید استاندارد باشد.

پاشنه و یا لژ درستی داشته باشد و از همه مهم‌تر جنس و ساختار مناسب و با کیفیتی داشته باشد.

اصول و قواعد خرید کفش

خرید کفش هم مانند سایر البسه و پوشیدنی‌ها دارای اصول و قواعدی است. برخی از این قواعد عبارت‌اند از:

 • زمان خرید کفش
 • پرو درست کفش
 • توجه به پاشنه
 • انعطاف‌پذیری و راحتی کفش
 • بررسی کفی و زیره کفش
 • ارزیابی هر دو کفش 
 • ساختار کفش را درک کنید
 • ارزیابی پنجه

  اندازه‌گیری پا هنگام خرید آنلاین کفش

راهنمای خرید آنلاین کفش

گاهی اوقات شما فقط می‌خواهید خرید کفش را به دلیل راحتی و صرفه‌جویی در وقت خود در خانه یا محل کار خود انجام دهید درحالی‌که خرید آنلاین کفش مزایای زیادی دارد. به طور مثال شما به برندهای بی‌شماری دسترسی دارید، می‌توانید آن‌ها را باهم مقایسه کنید؛ اما درعین‌حال نقطه‌ضعف آن این است که پیداکردن کفش‌هایی که با عکس‌ها و توضیحات مطابقت داشته باشند، پوشیدن راحت و اندازه مناسب پاهای شما باشد کمی دشوار به نظر می‌رسد.

اگرچه این می‌تواند یک کار دشوار باشد، اما با رعایت چند نکته توانید یک جفت کفش عالی را به‌صورت اینترنتی بخرید. مثلاً:

بدانید چه می‌خواهید

مهم‌ترین  چیزی که هنگام خرید آنلاین کفش می‌توانید انجام دهید این است که  بدانید چه می‌خواهید؛ بنابراین قبل از خرید، برای اطمینان بیشتر همه جوانب را بررسی کنید و برای خرید خود وقت بگذارید.

به‌عنوان‌مثال، اگر به دنبال کفش برای ورزش‌کردن هستید بررسی خود را انجام دهید که آیا این کفش برای دویدن یا ورزش‌کردن مناسب است؟ این تصمیم به شما کمک می‌کند هنگام خرید یک محصول، انتخاب بسیار کارآمدتری داشته باشید. 

اندازه واقعی پاهای خود را بشناسید

مطمئن شوید که اندازه کفش خود را درست می‌دانید. در صورت خرید برای کودکان، پا و کفش آنها را اندازه بگیرید. ببینید آیا انگشتان پاها فضای زیادی برای تکان‌دادن دارند و کفش‌ها راحت هستند.

قبل از اینکه بتوانید تصمیمی آگاهانه برای خرید هر کفشی بگیرید، باید اندازه کفش خود را بشناسید. از نمودار اندازه که در سایت‌ها قرار دارد کمک بگیرید تا متوجه شوید در برندهای مختلف چه سایزی دارید. همچنین می‌توانید پای خود را در خانه با متر یا خط کش اندازه بگیرید. جوراب‌هایی بپوشید که شبیه جوراب‌هایی هستند که با کفش‌های جدید می‌پوشید تا در حین اندازه‌گیری دقیق و بدون خطا عمل کنید.

یادتان باشد اندازه‌گیری هر دو پا را انجام دهید؛ زیرا اغلب اندازه هر دو پا با یکدیگر متفاوت هستند. 

نظرات سایر کاربران را بخوانید

منتوریکس توصیه می‌کند قبل از خرید اینترنتی، نظرات سایر مشتریان را حتما بررسی کنید. مطالعه نظرات دیگران برای فهمیدن راحت و بادوام بودن کفش‌ها بسیار مفید باشد؛ زیرا توسط افرادی نوشته شده است که کفش‌ها را قبلاً  امتحان کرده‌اند. در نهایت آن‌ها افراد مناسبی هستند که می‌توانند راهنمای خرید آنلاین کفش برای شما باشند. 

علاوه بر این، بررسی‌های تخصصی می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این کفش‌ها برای نوع فعالیتی که قصد انجام آن را دارید، مناسب هستند یا خیر. آنها ممکن است برای دویدن و پیاده‌روی باشند؛ اما قصد شما از خرید این نوع کفش چیز دیگری باشد.

از سایت‌هایی خرید کنید که به شما امکان بزرگ‌نمایی تصاویر را می‌دهند

مطمئن شوید که وب‌سایت دارای تصاویر بزرگ‌تر یا  قابل زوم از تمام زوایای مختلف کفش است. یکی از چالش‌های خرید اینترنتی کفش این است که درک دقیق از کیفیت کفش دشوار است. بهتر است از سایت‌هایی خرید کنید که تصاویر واضحی از محصول و از زوایای مختلف را دارند. برای درک بهتر رنگ و بافت مواد استفاده شده، روی تصاویر زوم کنید، و به تصاویر واضح با جزئیات نگاه کنید؛ بنابراین زوم با وضوح بالا این فرصت را به شما می‌دهد تا دقیقاً آنچه که مدنظر دارید را ارزیابی کنید.

حداقل دو کفش مختلف را مقایسه کنید

اگر کفش‌ها را با هم مقایسه  کنید و درک بهتری از اینکه دقیقاً چه چیزی، آنها را شبیه یا متفاوت می‌کند به دست خواهید آورد. این کار می‌تواند به شما کمک کند چیزهایی را که قبلاً متوجه نشده بودید تشخیص دهید و  تصمیم خود را آسان‌تر کنید.

مطمئن شوید که فروشگاه دارای سیاست بازگشت و تعویض است

 حتی اگر تمام تحقیقات خود را انجام دهید، باز هم گاهی اوقات یک جفت کفش دریافت خواهید کرد که مناسب چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ راحتی نیستند. همیشه این احتمال وجود دارد که یک کفش معیوب باشد، درست مانند زمانی که شما حضوری خرید می‌کنید. در حالت ایده‌آل، آن‌ها باید حداقل چند هفته به شما فرصت دهند تا کفش‌ها را برای بازپرداخت، تعویض یا اعتبار فروشگاه برگردانید.

بنابراین،  قبل از هرگونه خرید، سیاست بازگشت و تعویض وب‌سایت موردنظر را به‌دقت مطالعه کنید. این به جلوگیری از درگیری‌هایی که ممکن است بین شما و برند ایجاد شود کمک می‌کند. اکثر فروشگاه‌ها نوعی سیاست بازپرداخت یا تعویض را ارائه می‌دهند، اما این می‌تواند بسته به فروشگاه و نوع کالا بسیار متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر کفش آنلاین می‌خرید، ممکن است بازگرداندن آن‌ها نسبت به زمانی که عینک آفتابی می‌خرید کوتاه‌تر باشد.

به دنبال تصاویری باشید که در آن کفش توسط شخصی پوشیده شده است

یکی از ویژگی فروشگاه آنلاین خوب این است که محصول را توسط مدل که آن را پوشیده باشد به نمایش بگذارد و تصاویر آن در وب‌سایت فروشگاه قرار دهد. این یک امتیاز بزرگ است که فروشگاه یا وب‌سایت موردنظر می‌تواند به‌عنوان مرجع و یا راهنمای خرید آنلاین کفش به مشتریان خود ارائه دهد. با تماشای این تصاویر شما می‌توانید تناسب، ظاهر و احساس کفش را بهتر تصور کنید. می‌توانید ببینید کفش‌هایی که می‌خواهید به‌صورت آنلاین بخرید چگونه به نظر می‌رسند، مخصوصاً اگر برای مراسم عروسی خریداری می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید محل قرارگیری بندهای مچ پا یا ارتفاع دقیق پاشنه را ببینید، همچنین می‌توانید قضاوت کنید که آیا کفش راحت است یا خیر.

در صورت امکان ارسال رایگان را انتخاب کنید

اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه در تجربه خرید آنلاین خود هستید، مطمئن شوید که سایتی را انتخاب می‌کنید که ارسال رایگان را ارائه می‌دهد. هزینه‌های حمل‌ونقل اغلب قابل‌توجه است، بنابراین همیشه قبل از خرید، سیاست‌های حمل‌ونقل سایت را بررسی کنید. همچنین به‌خاطر داشته باشید که همه فروشگاه‌های آنلاین برای سفارش‌های کمتر از مقدار مشخصی ارسال رایگان ارائه نمی‌دهند. ممکن است حداقل هزینه برای حمل‌ونقل وجود داشته باشد. فقط مطمئن شوید که ارزش آن را برای شما دارد. 

آخرین چیزی که باید در مورد حمل‌ونقل رایگان به‌خاطر بسپارید این است که برخی از سایت‌ها برای این که حمل‌ونقل رایگان فعال شود حداقل مبلغی را قبل از ارسال رایگان  تعیین می‌کنند و خرید شما باید آن سقف را پر کند؛ بنابراین اگر این امر بر سفارش شما تأثیر می‌گذارد، حتماً این را در فرایند تصمیم‌گیری خود لحاظ کنید.

درگاه پرداخت را ارزیابی کنید  

اگر وب‌سایت یک درگاه پرداخت امن ارائه نمی‌دهد، خرید نکنید. اگر شک دارید با فروشنده تماس بگیرید. هنگام پرداخت نهایی، مطمئن شوید که از طریق یک درگاه پرداخت امن پرداخت می‌کنید، زیرا اینترنت می‌تواند واقعاً تاریک باشد؛ زیرا هکرها در کمین خرید اینترنتی هستند.

نحوه اندازه‌گیری صحیح کفش در خرید آنلاین

 • ابتدا بر روی یک کاغذ سفید الگوی پای خود را بکشید.
 • برای این کار می‌توانید از کسی کمک بخواهید تا طرح پای شما بر روی کاغذ ترسیم کند.
 • بلندترین انگشت خود را نشانه‌گذاری کنید.
 • یک نقطه در انتهای پاشنه پا مشخص کنید.
 • نقاط را به‌وسیله یک خط عمود به همدیگر متصل کنید.
 • بعد از اندازه‌گیری هر دو پا حالا می‌توانید به‌راحتی سراغ نمودار اندازه‌گیری رفته و سایز پای خود را مشخص کنید.

  چگونه خرید آنلاین کفش کنیم

جمع‌بندی

نکته اصلی این است که خرید آنلاین کفش می‌تواند راهی عالی برای به‌دست‌آوردن دقیقاً آنچه می‌خواهید و صرفه‌جویی در هزینه باشد. بااین‌حال، اگر نکات بالا را دنبال کنید و تحقیقات خود را انجام دهید، خرید آنلاین از سایت‌های فروشگاه کفش می‌تواند تجربه‌ای امن و مفید برای شما باشد. با مطالعه نکات بیان شده درباره راهنمای آنلاین خرید کفش ‌امیدواریم بتوانید با آسودگی دست به انتخاب بزنید.

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیگرد قانونی دارد و تمامی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به کادنزا می باشد

طراحی و توسعه توسط گیو

ورود / ثبت نام

رمز عبور را فراموش کرده ام

گفتگو را شروع کنید

پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟